Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Pochwała Lidzbarka – Salon Literacki

18 lutego o godz. 18:00, Oranżeria Kultury zaprasza do Salonu Literackiego. Spotkanie będzie poświęcone Władysławowi Ogrodzińskiemu, autorowi książki "Pochwała Lidzbarka".

Życzeniem Ogrdzińskiego było, aby po śmierci jego osobisty księgozbiór trafił do ukochanego przez Niego Lidzbarka. Do tej pory przebywał w depozycie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. 18 lutego księgozbiór zostanie przekazany do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Gościć będziemy m.in. syna Ogrodzińskiego - Wojciecha, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie – Andrzeja Marcinkiewicza oraz posła na sejm – Jacka Protasa.

Władysław Ogrodziński (1918 – 2012) – historyk i publicysta (pseud. lit. Stefan Sulima). Honorowy Obywatel Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna, decyzją Stowarzyszenie „Dom Warmiński” uznany „Przyjacielem Warmii”. Urodził się w Dolinie na Pokuciu (obecnie Ukraina), studia historyczne ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lidzbark Warmiński odwiedził po raz pierwszy jeszcze w czasie studiów i to na temat Lidzbarka napisał pracę magisterską, którą opublikował w 650 rocznicę założenia miasta. W latach 1960 – 1983, jako dyrektor programowy Stowarzyszenia „Pojezierze” a potem dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, sprawował opiekę nad lidzbarskim zamkiem.

Zapraszamy wszystkich, którzy znali Pana Władysława i tych, którzy chcą poznać jego postać.
Oczekujemy serdecznie!
Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Pochwała Lidzbarka. Salon Literacki
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5