Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Akademia Siatkówki - zajęcia z mistrzami w Ornecie

Wielcy mistrzowie piłki siatkowej rozwijają w najmłodszym pokoleniu miłość do sportu oraz aktywność fizyczną jako świetną formę spędzania wolnego czasu.

1 marca w hali sportowej w Ornecie rozpoczęły się zajęcia w ramach Akademii Siatkówki prowadzonej przez trzech utytułowanych byłych zawodników AZS Olsztyn i reprezentacji kraju Macieja Dobrowolskiego, Pawła Siezieniewskiego oraz Łukasza Kadziewicza. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. Celem akademii jest aktywizacja dzieci oraz młodzieży i propagowanie piłki siatkowej. Projekt skierowany jest głównie do dzieci w klasach 4-6 szkoły podstawowej, które na co dzień mają mniejszy dostęp do siatkówki niż ich rówieśnicy w większych miastach. Na sali OSiR w Ornecie przybył komplet adeptów i adeptek tego wspaniałego sportu drużynowego. Pod bacznym okiem mistrzów młodzi siatkarze czynnie i ochoczo uczestniczyli w treningu. Projekt uzyskał rekomendację Polskiego Związku Piłki Siatkowej i jest obecnie realizowany w kilkunastu miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Obecnie na terenie naszego województwa działa takich ośrodków jak Orneta siedem, dwa w Dobrym Mieście, dwa w Biskupcu, w Gietrzwałdzie, Bartoszycach i Olsztynie.
Maciej Dobrowolski siedmiokrotny mistrz Polski tak relacjonuje pierwsze zajęcia w Ornecie:

- jesteśmy bardzo miło zaskoczeni frekwencją i entuzjazmem dzieci. Pierwsze zajęcia były bardziej pod kontem organizacyjnym. Od przyszłego tygodnia zaczynamy zajęcia cykliczne zgodnie z harmonogramem. Wstępnie ustaliliśmy z rodzicami, że zajęcia systematycznie odbywać się będą do wakacji, a potem zobaczymy.

- przy takim zaangażowaniu dzieci, jaki spotkaliśmy w Ornecie wierzę, że któreś z nich zawalczy o najwyższe trofea. Mamy nadzieję na pobudzenie procesu rozwojowego i propagowanie piłki siatkowej na terenie całego województwa.

- rozmawialiśmy już z burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego więc nie wykluczone, że taki ośrodek powstanie i w tym mieście.
Panu Maciejowi Dobrowolskiemu przypadła funkcja opieki nad ośrodkami w województwie Warmińsko-Mazurskim co nie jest zaskoczeniem, bo jest związany zawodowo i prywatnie z Warmią i Mazurami.

Łukasz Kadziewicz, Paweł Siezieniewski i Maciej Dobrowolski koordynując projekt akademii, zgodnie uważają, że:

- to na nas, dorosłych spoczywa odpowiedzialność krzewienia idei sportu wśród najmłodszych, my jako zawodnicy profesjonalnie uprawiający piłkę siatkową czujemy dodatkową odpowiedzialność za losy narodowej piłki siatkowej, zatem realizujmy wspólnie projekt Akademia Siatkówki pod hasłem:

„WIĘCEJ RUCHU DLA MALUCHÓW”

fot. Akademia Siatkówki
- na zdjęciu Łukasz Kadziewicz, Paweł Siezieniewski i Maciej Dobrowolski podczas pierwszych zajęć w Ornecie
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Jendrek oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Akademia Siatkówki - zajęcia z mistrzami w Ornecie
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5