Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Warsztaty komiksu dla dzieci i młodzieży z Szymonem Telukiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim

Szymon Teluk jako twórca posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Tworzy także w technice olejnej. W przeciwieństwie do autorskich cykli malarstwa i rysunku, które balansują na granicy abstrakcji i minimalizmu, jego ilustracja jest figuratywna i narracyjna, powstaje często w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy. Współorganizował jako rysownik i koordynator części artystycznej wiele imprez masowych, eventów oraz kampanii reklamowych. Współtworzył m.in. znaną postać Kapitana Niepalnego. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kulturalnych. Prowadzi warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nagradzany kilkukrotnie w konkursach na komiks i ilustrację. (źródło: http://artkomiks.pl/autor/szymon-teluk)

We środę gościł u nas z warsztatami komiksu dla dzieci i młodzieży Szymon Teluk - rysownik, ilustrator, malarz sztalugowy, karykaturzysta, autor komiksów.
W pierwszej części spotkania artysta w ciekawy sposób opowiedział młodzieży o historii komiksu. Następnie pokazał jak stworzyć scenariusz i narysować krótki komiks. Podkreślał, że najważniejszy jest pomysł gdyż komiks to nic innego jak ciekawa opowieść w obrazach.
Uczestnicy warsztatów wciągnięci w magię tworzenia swoje obrazkowe opowiadania rozpoczęli od zapisania „drabinki” - krótkiej notatki dotyczącej treści, którą potem przelali na papier w formie obrazu. W myśl zasady Szymona Teluka nie trzeba być Robertem Lewandowskim żeby grać w piłkę, tak samo rysować każdy może jeżeli tylko ma chęci i fajne pomysły, które w umiejętny sposób przeleje na papier. Liczy się przede wszystkim trening i konsekwencja.
Warsztat Szymona Teluka stworzył szansę na to by zaszczepić w młodych ludziach pasję do tworzenia, do konstruowania własnych, krótkich opowieści.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Warsztaty komiksu dla dzieci i młodzieży z Szymonem Telukiem
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5