Muzyka prosto z serca - utrwalona [zdjęcia]

2023-11-29 12:23:00(ost. akt: 2023-11-29 12:26:43)
Przedstawiciele trzech Zespołów muzycznych działających przy Gminnym Centrum Kultury w Pilniku wzięli udział w projekcie „Rozśpiewana Gmina Lidzbark Warmiński – muzyka prosto z serca”.
Chcemy popularyzować twórczość muzyczną, zarówno tą zespołów ludowych „Furman” i „Rogóżanie”, jak i Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Lidzbark Warmiński. Nieformalna grupa „Gram, bo kocham” to reprezentanci wszystkich Zespołów, aktywni społecznicy, którzy połączyli siły. Wiele udało się osiągnąć - dzięki działaniom projektowym została nagrana płyta z utworami wszystkich Zespołów. Są to nowe, autorskie piosenki.

Projekt trwał kilka miesięcy - to wiele prób, występy podczas Festiwalu Ziół w Blankach i Święta Plonów w Pilniku, warsztaty muzyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wyjazdy do studia nagrań i wreszcie długo wyczekiwana płyta. To przedświąteczny prezent zarówno dla twórców jak i odbiorców muzyki.

Płyta będzie trwałą pamiątką, posłuży do dalszej promocji zespołów, Gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński, która była partnerem projektu i dotowanego GCK w Pilniku.

Dzięki GCK w Pilniku dodatkowo udało się wykonać profesjonalne sesje zdjęciowe Zespołów w malowniczych miejscowościach Gminy, gdzie na co dzień spotykają się i muzykują członkowie Zespołów: w Kraszewie, Rogóżu i Pilniku.
Projekt zrealizowano w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Pilnik

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5