17-latek potrącony przez samochód. Przechodził w niewyznaczonym miejscu

2023-11-28 12:47:09(ost. akt: 2024-01-07 10:08:41)

Autor zdjęcia: PAP

W Lidzbarku Warmińskim doszło do wypadku z udziałem pieszego. Kierowca osobówki nie zdołał wyhamować i uderzył w przechodzącego przez jezdnię nastolatka.
Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 27 listopada przed godziną 16:00 na ul. Wodnej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, 17-letni pieszy przechodząc przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym został potrącony przez osobową toyotę, którą kierował 43-letni mężczyzna.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala, ale na szczęście jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Kierujący był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do pieszych, którzy zgodnie z przepisami mają pierwszeństwo przed pojazdami na oznakowanych przejściach dla pieszych, aby wchodząc na pasy zwracali uwagę na nadjeżdżające pojazdy biorąc pod uwagę trudne warunki drogowe i wydłużoną drogę hamowania. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5