Okłamała policjantów, aby ukryć brak uprawnień do kierowania

2023-11-23 10:19:17(ost. akt: 2023-11-23 12:31:32)

Autor zdjęcia: kpp

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobową toyotę. Za kierownicą siedziała kobieta, która podała nieprawdziwe personalia. Powód kłamstwa szybko wyszedł na jaw. Auto zostało odholowane.
Czasami pierwszy pomysł jaki przyjdzie do głowy nie jest najlepszy. Na pomysł okłamania policjantów podczas kontroli drogowej, co do swoich danych personalnych wpadła pewna 57-latka z Gminy Małdyty.

W środę, 22 listopada policjanci ogniwa ruchu drogowego na ul. Dąbrowskiego w Ornecie zatrzymali do kontroli drogowej kierującą osobową toyotą kobietę. Kierująca przedstawiła się podając imię, nazwisko oraz numer PESEL. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że podane informacje są niezgodne z prawdą. Zatrzymana zaczęła tłumaczyć się pomyłką w podanym nazwisku. Ostatecznie funkcjonariusze ustalili tożsamość kobiety, którą okazała się 57-letnia mieszkanka Gminy Małdyty. Policjanci szybko poznali powód błędnie podawanych personaliów. Okazało się, że wobec kierującej wydana została decyzja o cofnięciu jej uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci ukarali kobietę mandatem w wysokości 500 zł za wykroczenie wprowadzenia funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości oraz odholowali samochód, którym jechała. Będzie również odpowiadać za przestępstwo prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawień, które podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5