Na Wybickiego spłonął warsztat meblarski

2023-11-22 09:09:09(ost. akt: 2023-11-22 09:21:39)

Autor zdjęcia: kp psp

W poniedziałek, 20 listopada lidzbarscy strażacy zostali wysłani do gaszenia pożaru na ul. Wybickiego w Lidzbarku Warmińskim. Ogniem zajął się drewniany budynek.
Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim zgłoszenie przyjął około godziny 19:00. Wynikało z niego, że ogniem zajął się drewniany budynek, w którym mieści się warsztat meblarski.

Do akcji gaszenia zadysponowane zostały zastępy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, oraz OSP Rogóż i OSP Runowo.

Strażacy zastali pożar w pełni rozwinięty. Na miejscu był właściciel, który odłączył zasilanie jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej oraz poinformował o szczegółach technicznych obiektu.

Działania strażaków w głównej mierze skupiły się na zabezpieczeniu garaży połączonych bezpośrednio z płonącą konstrukcją. Strażacy podali dodatkowo dwa prądy wody na zagrożony obiekt. Ciągłość podawania środka gaśniczego zapewnili poprzez podłączenie się do wodociągowej sieci za pomocą hydrantu. Kolejnym etapem działań było ugaszenie ukrytych ognisk pożaru. Do tego zadania wykorzystywano kamerę termowizyjną.

Po ponad 2-godzinnej walce, pożar ugaszono a pogorzelisko dokładnie sprawdzono.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

kp PSP/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5