W LDK-u zagrasz w planszówki

2023-11-16 10:32:30(ost. akt: 2023-11-16 10:48:02)

Autor zdjęcia: Ldk

Gry planszowe, "planszówki", nazywane przez niektórych "analogówkami" rozwijają wyobraźnię, kreatywność, uczą kreatywnego rozwiązywania problemów i pomagają budować więzi społeczne. To doskonała alternatywa dla gier komputerowych.
Lidzbarski Dom Kultury organizował Festiwal Gier Planszowych, których cieszył się sporym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nim "starzy" gracze oraz osoby, które przyszły z ciekawości i szybko łyknęły bakcyla. Dlatego postanowiono zorganizować kolejne spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 18 listopada oczywiście w Lidzbarskim Domu Kultury. Minimalny wiek uczestników wynosi 8 lat, górnej granicy nie ma. Uczestnictwo jest bezpłatne. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10 i potrwają do 16.

Uczestnicy będą mieli w czym wybierać. Na stołach zagoszczą gry logiczne, strategiczne, karciane, quizy... i wiele innych.

Oto lista gier w które będzie można zagrać: Terraformacja Marsa, 7 cudów świata - Architekci, Zamki Burgundii, Everdell, Robinson Crusoe, Wyprawa Darwina, Ark Nova, Ziemia, Arkana magii, Brzdęk, Kolejka, Na skrzydłach, Osadnicy - narodziny imperium, Wyprawa do El Dorado, Splendor, Kaskadia, Catan, Wsiąść do pociągu - Europa, Azul, Azul - witraże Sintry, Łąka, Splendor Pojedynek, 7 cudów świata - pojedynek, Gejsze, Spór o Bór, Terra, Fauna, iKnow, Sen, Ekosystem, Carcassonne, Smoki, Park Sawanna, Beez, Farmer, Dutch Blitz, Fuse, Dixit, Założysz się, Decrypto, Trek 12 Himalaje, Pacjent Zero i Turbo.

tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5