Lidzbarczanka w konkursie "Położna na medal"

2023-11-20 14:50:00(ost. akt: 2023-11-20 15:29:39)
Marzena Partas

Marzena Partas

Autor zdjęcia: album prywatny

Mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego Marzena Partas bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Położna na medal". Można oddać na nią głos do 31 grudnia 2023. W chwili, gdy powstaje ten tekst, jest na pierwszym miejscu w naszym województwie.
Marzena Partas to położna z Lidzbarka Warmińskiego. Można ją spotkać w Przychodni "Twój Partner" w Pilniku, gdzie prowadzi gabinet. Zakres jej działalności jest szeroki. Warto się z nim zapoznać.

Lidzbarczanka, jak wspomnieliśmy, uczestniczy w ogólnopolskim konkursie "Położna na Medal". To już 10. edycja tego konkursu. Jest częścią kampanii społecznej, która zwraca uwagę na kwestie związane z jakością opieki okołoporodowej oraz zaangażowaniu i roli położnej w życiu kobiety i jej rodziny w tym ważnym dla nich czasie.

Kluczowym elementem kampanii jest właśnie wspomniany konkurs, który co roku wyłania trzy najlepsze położne ogólnopolskie i najlepsze położne z każdego województwa.

Jak piszą organizatorzy celem akcji jest m.in. "propagowanie nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej i podniesienie standardów pracy w zgodzie z przyjętymi wymaganiami środowiska i oczekiwaniami pacjentów, edukacja w zakresie dobrych praktyk i standardów w opiece okołoporodowej, podnoszenie świadomości roli położnej, jej kompetencji i odpowiedzialności w oparciu o przyjęte standardy pracy jaką na co dzień wykonuje itp".

Od położnej wymaga się by swoją pracę wykonywała z zaangażowaniem, profesjonalizmem, prawdziwym powołaniem i empatią oraz by potrafiła poświęcić uwagę swoim podopiecznym, a także, by z cierpliwością i wyrozumiałością towarzyszyła kobiecie w ciąży, w trakcie porodu i w okresie połogu.

W konkursie można wygrać wspaniałe nagrody, bo zdobycie pierwszego miejsca wiążę się z nagrodą rzeczową o wartości 10 tys. zł, drugie miejsce to nagroda o wartości 5 tys. zł, a trzecia ma wartość 2.500 złotych.

Jest więc o co walczyć, ale najważniejsza jest satysfakcja z wysokiego miejsca w tym konkursie, bo świadczy o pozytywnej opinii pacjentek. Życzymy pani Marzenie powodzenia.
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5