Święta na drogach przebiegają spokojnie

2023-11-02 10:31:56(ost. akt: 2023-11-02 10:43:13)

Autor zdjęcia: kpp

Policjanci zwracają szczególną uwagę na okolice cmentarzy. Zwiększone natężenie ruchu i zmiana organizacji bywają przyczyną niebezpiecznych sytuacji. W tym roku Święto Zmarłych przebiega spokojnie - nie doszło do żadnego groźnego wypadku.
Podczas świątecznego okresu nie doszło w powiecie lidzbarskim do żadnego wypadku drogowego - policjanci zostali wezwani do jednej kolizji drogowej, w której nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci pomagają bezpiecznie dostać się podróżującym w miejsca, które tradycyjnie są odwiedzane w czasie świąt. Reagowali także na popełniane wykroczenia, w szczególności na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwracali również uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych.

Podczas minionych dwóch dni funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości 82 kierujących, ujawnili 56 wykroczeń drogowych, z których najczęściej popełnianym było przekraczanie dozwolonej prędkości, natomiast najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było poruszanie się bez odblasków poza obszarem zabudowanym.

Policjanci interweniowali również na miejscu kolizji drogowej do której doszło w środę, 1 listopada tuż przed godziną 12:00 na trasie Orneta – Lubomino. 57-letni kierujący osobową toyotą zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka suzuki, którym kierowała 24-latka. Żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń, a kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został pouczony.

To jeszcze nie koniec utrudnień związanych ze Świętem Zmarłych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza, że opadające liście mogą stać się przyczyną niebezpiecznego poślizgu.

kpp/tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5