Zdrowa rywalizacja i uśmiech. Tak wyglądała Senioriada

2023-10-27 08:16:24(ost. akt: 2023-10-27 09:33:52)

Autor zdjęcia: Zofia Puszcz

Niewiele jest zawodów sportowych na których panuje taka atmosfera jak podczas Senioriady. Do rywalizacji stanęło 9 drużyn z Lidzbarka Warmińskiego, jednak wynik nie był najważniejszy - liczyła się dobra zabawa.
Wiek to tylko liczba - wiedzą o tym lidzbarscy seniorzy, którzy spotkali się w środę, 25 października w hali widowiskowo-sportowej w Lidzbarku Warmińskim, aby zmierzyć się podczas Senioriady. O tytuł najlepszej wałczyło 9 drużyn, w tym reprezentacje Klubu 9 Pułku Rozpoznawczego, Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej WARMIA oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Turniej rozpoczęło powitanie uczestników przez Jacka Wiśniowskiego Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego po czym przyszedł czas na taneczną rozgrzewkę.

Rozegrano siedem konkurencji: Rzut woreczkiem do celu, slalom z piłeczką pingpongową na łyżce, strzelanie goli do bramki, slalom z piłką popychaną kijem hokejowym, podawanie piłki góra – dół, przekładanie kółka hula-hop i budowanie sześcianu.

I miejsce zajęła drużyna klubu wojskowego, na czele z kapitanem Teresą Rutkowską. II miejsce Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej z kapitanem Gerardem Wichowskim, a miejsce III Drużyny Uniwersytetów Trzeciego Wieku (UTW), na czele z kapitanem Zdzisławem Pałysem.

Ponadto, wyróżnienia przyznano Związkowi Emerytów i Rencistów oraz drugiej drużynie Klubu 9 Pułku Rozpoznawczego.

Organizatorami Senioriady było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Lidzbarskiego Domu Kultury, Klubu 9 Pułku Rozpoznawczego oraz wolontariusze z grona seniorskiego, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Joannici.

Autorem zdjęć jest Zofia Puszcz

tom


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5