Tenis stołowy powrócił do Ornety

2023-10-23 12:00:00(ost. akt: 2023-10-23 12:21:21)
Ornecki Klub Tenisa Stołowego zainaugurował rozgrywki III ligi od meczu z Mlexer Elbląg, od lewej: Andrzej Gromek, Wojciech Chrząszcz, Krzysztof Buczyński, Bogdan Gałązka, Andrzej Dzikowski

Ornecki Klub Tenisa Stołowego zainaugurował rozgrywki III ligi od meczu z Mlexer Elbląg, od lewej: Andrzej Gromek, Wojciech Chrząszcz, Krzysztof Buczyński, Bogdan Gałązka, Andrzej Dzikowski

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Pingpongowa Warmia i Mazury ma nowego przedstawiciela. To Ornecki Klub Tenisa Stołowego, który swoją działalność rozpoczął we wrześniu tego roku i występuje na szczeblu III ligi WMZTS oraz w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Ostródzie.
— Tenis stołowy w Ornecie ma duże tradycje, a poza tym to sport bardzo powszechny i łatwo dostępny — mówi Wojciech Chrząszcz, zawodnik, grający trener i prezes klubu OKTS Orneta. — W naszym mieście mamy świetne warunki do uprawiania tej dyscypliny, co postanowiliśmy wykorzystać.

I rzeczywiście te tradycje są, ponieważ na początku XXI wieku Orneta miała drużynę w Ekstraklasie Kobiet (pod nazwą: LUKS Orneta), a drużynę prowadził trener Zbyszek Pietkiewicz (dziś szkoleniowiec Warmii Lidzbark Warmiński). Kilkanaście lat temu w hali sportowej w Ornecie odbywały się mecze reprezentacji Polski, a na halę przychodziło setki osób.

Dziś tenis stołowy w drugim największym mieście powiatu lidzbarskiego przechodzi reaktywację. Zawodnicy OKTS startują w III lidze organizowanej przez Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stołowego, a także w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Ostródzie.

— Na początku sezonu III ligi przegraliśmy z Mlexerem Elbląg 7:11. Zabrakło niewiele, czujemy lekki niedosyt, ale koniec końców rywale okazali się lepsi. W ALTS natomiast zremisowaliśmy na inaugurację z GKS Grunwald 5:5. To było wyrównane spotkanie, a końcowy wynik sprawiedliwy — opisuje Wojciech Chrząszcz.

Ornecianie trenują trzy razy w tygodniu. Zajęcia tenisa stołowego odbywają się w poniedziałki, wtorki i piątki, w godz.18:00-19:00 w hali OSiR przy ul. Sportowej 7.

— Stawiamy na zawodników lokalnych tj. z Ornety i okolic. Cieszymy się, że coraz więcej osób przychodzi do nas na treningi i chce się uczyć. Są to zarówno osoby starsze jak i młodsze w wieku szkolnym. Tenis stołowy jest dla ludzi w każdym wieku i o to nam właśnie chodzi. Mamy pozytywny odzew ze strony orneckiego środowiska oraz duże wsparcie od miasta, za co serdecznie dziękujemy — dodaje Wojciech Chrząszcz.

Przed OKTS w najbliższym tygodniu kolejne wyzwania. W ALTS Ornecianie zagrają z Polkardem (środa 25 października, 19:30), zaś w III lidze z Energą-Morlinami Ostróda II (niedziela 29 października, 11:00). Oba te spotkania odbędą się w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie. Pierwszy mecz w Ornecie odbędzie się natomiast 26 listopada o godz. 14:00. W ostatnią niedzielę przedostatniego miesiąca roku OKTS podejmie LZS Lubawa.
red.


Tenisiści stołowi OKTS rozgrywki w Ostródzie rozpoczęli od remisu z GKS Grunwald II
Fot. Archiwum Klubu


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5