Ornecianki reprezentowały nasze województwo na Mistrzostwach Polski Młodzików

2023-10-16 09:00:00(ost. akt: 2023-10-16 09:24:31)

Autor zdjęcia: Materiały KS Orneckie Smoki

Maja Leszczyńska i Julia Chmiel z Koła Strzeleckiego LOK Orenckie Smoki WKS10 wzięły udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się 8 października we Wrocławiu. To był udany debiut ornecianek, które reprezentowały nasze województwo.
— Był to nasz debiut na Mistrzostwach Polski Młodzików — poinformował Sebastian Leszczyński, prezes Koła Strzeleckiego LOK Orneckie Smoki. — Atmosfera zawodów, te wszystkie przygotowania z tym związane, starty, nowy obiekt, na którym pierwszy raz startowali nasi zawodnicy, oś 10 m na 40 stanowisk jednocześnie. To wszystko dało nam kolejny ogromny zasób doświadczeń.

Zawodnicy, zanim stanęli do rywalizacji, nie tylko odebrali numery startowe, ale też przeszli kontrolę broni i osprzętu, także strojów strzeleckich, rękawic i butów.
— Po podpisaniu karty przez sędziego, zawodnicy mogą spokojnie przygotować się do startu — kontynuuje Sebastian Leszczyński. — Staramy się aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, wtedy można spokojnie przygotowywać się do udziału w zawodach.

A do Mistrzostw Polski Młodzików zgłoszono najlepsze zawodniczki w kraju w kategorii młodziczki kpn40. Nasze województwo reprezentowały dwie ornecianki — Maja Leszczyńska i Julia Chmiel.
W zawodach wystartowały aż 52 zawodniczki.
— Nie wszystkim było pisane ukończyć te zawody — podsumowuje trener ornecianek. — Nasze debiutantki, których wiek sprawia, że za rok mogą ponownie wziąć udział w tej sportowej imprezie, osiągnęły następujące wyniki: miejsce 37. Maja Leszczyńska - 376,2 pkt osiągając III klasę strzelecką, a miejsce 40. Julia Chmiel - 375,1 pkt również osiągając III klasę strzelecką. To były jedyne zawodniczki reprezentujące nasze województwo.

Warto przy okazji dodać, że podczas tegorocznego, 16. już Powiatowego Spotkania z Talentem starosta lidzbarksi Jan Harhaj wyróżnił dwie zawodniczki KS LOK Orneckie Smoki — Gabrielę Leszczyńską i Maję Wilińską.
red.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5