Chciał naciągnąć firmę ubezpieczeniową. Jak? Przeczytaj

2023-10-05 11:57:44(ost. akt: 2023-10-05 12:06:22)

Autor zdjęcia: archiwum

Mężczyzna — uczestnik wypadku drogowego usiłował doprowadzić firmę ubezpieczeniową do strat w kwocie ponad 9 tysięcy złotych. Sprawa wyszła na jaw, kiedy pokrzywdzona kobieta w tym zdarzeniu drogowym złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia oszustwa ubezpieczeniowego.
Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia. 36-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego oraz zarzut usiłowania oszustwa. Ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Mężczyzna pod koniec czerwca 2022 roku, siedząc za kierownicą osobowej skody na skrzyżowaniu ul. Jagiellończyka i ul. Śliwy w Olsztynie był uczestnikiem wypadku, w wyniku którego kierującą hulajnogą kobieta trafiła z obrażeniami ciała do szpitala.

Tego samego dnia 36-latek zadzwonił do konsultanta ubezpieczeniowego w celu zgłoszenia szkody swojego pojazdu, wprowadzając tym samym spółkę w błąd co do okoliczności, wykazując uszkodzenia, które nie powstały w wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo usiłowania oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
(pż/kh)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5