Tragiczny wypadek w Rogóżu. Jedna osoba nie żyje

2023-10-03 16:17:05(ost. akt: 2023-10-03 19:56:36)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Dzisiaj - 3 października 2023 o godz. 15.20 doszło do wypadku drogowego na trasie Lidzbark Warmiński — Bartoszyce. Jednym z aut, które uległy zderzeniu był autobus. Jedna osoba zginęła - 73-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego, a kilka jest rannych. OBJAZD do czasu usunięcia skutków wypadku: auta osobowe - przez Knipy. Kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów policja prosi o korzystanie z objazdów przez Jeziorany lub Górowo Iławeckie.

Na drodze krajowej 51, na trasie między Lidzbarkiem Warmińskim a Bartoszycami w miejscowości Rogóż doszło do zderzenia się samochodów, w tym autobusu.

Jedna osoba zginęła. Prawdopodobnie sześć osób jest poszkodowanych. Na miejscu są służby ratownicze — pogotowie w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, straż pożarna oraz policja.

Ruch na tym odcinku drogi 51. został wstrzymany. Prawdopodobnie do godz. 17.00.
Do tematu będziemy wracali.

AKTUALIZACJA:
W wypadku zderzyły się dwa samochody osobowe marki Ford i Audi oraz autokar Autosan. Ponieważ drzwi jednego z aut zostały w wyniku zderzenia zablokowane, strażacy uwalniali kierowcę za pomocą narzędzi hydraulicznych. Niestety, nie udało się uratować jadącej w tym samym aucie kobiety.

Łącznie w obu samochodach osobowych podróżowało sześć osób. Trzy są ranne. Jezdnia jest nadal zablokowana. Policjanci organizują objazdy.

— Na miejscu pracują policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej z technikiem kryminalistyki pod nadzorem prokuratora — poinformowała sierż. szt. Beata Szydłowska z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.
lub

AKTUALIZACJA z godz. 19.50.
Nadal droga w miejscu wypadku nie jest przejezdna. Obowiązują objazdy.
Ofiarą śmiertelną jest 73-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5