Jedność człowieka z naturą w Galerii Art-Nova

2023-09-20 10:39:34(ost. akt: 2023-09-20 10:40:18)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

Galeria Art-Nova, przy ul. Rycerskiej w Ornecie zaprezentuje twórczość Heleny Michel oraz Michała Wiśniewskiego, pn. „Życie. Nie oszukasz.” Wernisaż wystawy 29 września 2023 r. o godz. 18.00.
Galeria Art-Nova, przy ul. Rycerskiej w Ornecie zaprezentuje twórczość Heleny Michel oraz Michała Wiśniewskiego, pn. „Życie. Nie oszukasz.” Wernisaż wystawy 29 września 2023 r. o godz. 18.00.

Dwoje przyjaciół, dwa punkty widzenia, dwie skrajne osobowości, dwa artystyczne podejścia do życia, dwa skrajne tematy połączone w jedną spójną całość, ciekawe spostrzeżenia, inspirujące, spontaniczne rozmowy, paleta kolorowych barw, i wiele, wiele więcej… właśnie w Ornecie za sprawą młodych, utalentowanych artystów.

Helena Michel ma na swoim koncie bogaty bagaż artystycznych doświadczeń. Jest projektantką wnętrz, archeolożką, konserwatorką zabytków, malarką sztuki figuratywnej i abstrakcyjnej. W swoich pracach posługuje się akrylem i akwarelą, a także dobrze czuje się w rysunku. Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz School of Creative Media & Visual Arts w Limeryku w Irlandii.

Michał Wiśniewski natomiast, jak sam o sobie mówi, jest samoukiem. To jaką artystyczną pozycję zajmuje obecnie zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, szlifowaniu talentu, uporowi i determinacji. Jego prace cieszą się ogromną popularnością w środowisku lokalnym. Wernisaże wystaw z jego udziałem przyciągają tłumy zwolenników i sympatyków jego twórczości. W swoich pracach jest artystycznym kronikarzem, który posługując się pędzlem opisuje ludzi, sytuacje i zdarzenia, które go otaczają, inspirują i motywują do artystycznej pracy. Jego mocną stroną jest komiks. Interesuje się malarstwem polskim początku XX wieku oraz nowoczesnymi rozwiązaniami artystycznymi opartymi na klasycznych rozwiązaniach starych mistrzów.

„Życie. Nie oszukasz.” to wystawa poruszająca tematykę korzeni, z których wywodzi się i wyrasta człowiek. Poprzez ukazanie pradawnych symboli takich jak WODA, czy DRZEWO wystawa ma na celu pobudzenie świadomości odbiorcy o jego nierozerwalnej więzi z naturą, a także przypomnienie o roli i misji jaką odgrywa człowiek wobec przyrody, mając za zadanie dbałość o siłę i delikatność świata natury, która jest tak bardzo zależna od działań i wyborów podejmowanych przez współczesnych ludzi.

Świat bez filtrów i upiększeń w Galerii Art-Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie od 29 wrześnie 2023 r.

Fotografie pochodzą z archiwum Heleny Michel & Michała Wiśniewskiego.
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5