Finał Milko Mazury MTB 2023 pełen emocji

2023-09-19 08:18:10(ost. akt: 2023-09-19 08:29:07)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W weekend odbyły się ostatnie w tym sezonie wyścigi w ramach cyklu Milko Mazury MTB 2023. Areną rywalizacji finałowej stało się Uzdrowisko Lidzbark Warmiński i pięknie położone tereny doliny Symsarny. Na miejscu odbyła się nie tylko rywalizacja sportowa, ale również dekoracja najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej mazurskiego cyklu.
Ósmy sezon wyścigów rozpoczął się pod koniec kwietnia w Iławie, a następnie w Pieckach, Mrągowie, Mikołajkach, Pasymiu, Giżycku, Rynie i Kwidzynie. Zakończył się w Lidzbarku Warmińskim. Wystartować mógł każdy. Organizatorzy przygotowali dystanse o różnych stopniach trudności. Najdłuższa z nich – PRO – była przeznaczona dla regularnie trenujących. Nieco łatwiej było na dystansie Expert i Hobby, który był najliczniej obsadzony. Amatorzy mogli spróbować swoich sił w kategorii Fun. W tegorocznej odsłonie wydarzenia zadebiutowała też kategoria dla zawodników wagi ciężkiej – Wielka Stówka – oraz miłośników Graveli – Gravel Race. Drugi rok z rzędu fani rowerów elektrycznych mogli ścigać się w cyklicznych wyścigach Electofun E-Bike Race.

Podczas niedzielnych zawodów na najdłuższym dystansie PRO zwyciężył Šarūnas Pacevičius (Sprint-rowery.pl – KSM ,,Gaja’’). Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Dominik Jakubowski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn), a na trzecim Kamil Kuszmider (KK Załuski Team). Tym samym zawodnikSprint-rowery.pl – KSM ,,Gaja’’ po raz pierwszy w tym sezonie stanął na pudle.

Na dystansie Expert swoje piąte zwycięstwo odniósł Wojciech Damięcki (Widzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn ), który wyprzedził Jędrzeja Żebrowskiego (Ostróda Sport Team ) i Przemysława Michalczyka (EVANLITE). W kobiecej stawce ton rywalizacji nadała Małgorzata Jakubowska z Auto Land, pokonując swoje koleżanki z drużyny: Annę Kruszyńską oraz Reginę Kasprzycką.

Dystans Hobby najszybciej pokonał Hadrian Gruszewski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn ), finiszując przed Marcinem Okońskim (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team) i Arkadiuszem Bińczakiem (CYKLO KWIDZYN). W Wielkiej Stówce pierwszy na mecie zameldował się Kacper Kozłowski (CRiWWRE Team Lidzbark Warmiński).

W rywalizacji kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Magdalena Kołodziejczyk (Ultra Gordon Team). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Mackiewicz (RANT BARTOSZYCE) wyprzedzając Natalię Mackiewicz (RANT BARTOSZYCE).

Na najkrótszym dystansie FUN zwyciężyli Marcin Ruszczyk oraz Natalia Chrostek (Kurpie Team).

Głównym zmaganiom kolarskim towarzyszyły wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich. Dzieci w wieku szkolnym mogły zmierzyć się z adeptami szkółek kolarskich. Dodatkowo dzieci mogły brać udział w warsztatach i zmierzyć się w rywalizacji na rowerkach biegowych z innymi uczestnikami.

Finałowa edycja wyłoniła zwycięzców w Klasyfikacji Generalnej cyklu

To był intensywny sezon dla zawodników, którzy postanowili walczyć o klasyfikację generalną. Wielkie brawa należą się Kamilowi Kuszmider z KK Załuski Team, który już dużo wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji na dystansie PRO. Kamil zwyciężył aż w pięciu edycjach, na których się pojawił. Drugi na tym koronnym dystansie był Krzysztof Kindrasz (Szprycha Giżycko), trzecie miejsce ostatecznie zajął Michał Bujan (MSR Olsztyn).

Na dystansie EXPERT pierwszy wśród panów był Wojciech Damięcki (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn), który zaledwie o dziesięć punktów wyprzedził Pawła Oktabę (Szprycha Giżycko), trzeci z ponad setką punktów straty do kolegi z drużyny był Michał Kopeć (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Wśród pań bezkonkurencyjne były zawodniczki AUTO LAND, które zajęły kolejno Anna Kruszyńska, Regina Kasprzycka, Małgorzata Jakubowska najważniejsze miejsca klasyfikacji.

Milko Mazury MTB Etap 9 Lidzbark Warmiński – W dolinie Symsarny pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego organizowany jest przy współpracy Urzędem Miejskim Lidzbark Warmiński, Starostwem Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim, OSiR Lidzbark Warmiński oraz Hotelem Krasicki.

Autor: Natalia Wrzosek/tom2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5