Z życia naszych kół strzeleckich

2023-09-20 10:20:00(ost. akt: 2023-09-20 10:32:19)

Autor zdjęcia: materiały kół strzeleckich

Sporo się dzieje w życiu zawodników Koła Strzeleckiego LOK "Warmiak" Lidzbark Warmiński i Koła Strzeleckiego LOK w Ornecie Orneckie Smoki WKS10. Poniżej kilka słów o ostatnich zawodach z ich udziałem oraz zaproszenie do rywalizacji.
Od 1 do 3 września 2023 r. zawodnicy Koła Strzeleckiego LOK "Warmiak" Lidzbark Warmiński uczestniczyli w Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym juniorów i seniorów, odbywających się w Tarnowie w województwie małopolskim.
W Mistrzostwach wzięło udział aż 526 zawodników.

Województwo warmińsko-mazurskie w tych zawodach reprezentowali zawodnicy KS LOK "Warmiak" Aleksandra Karczewska, startująca jako juniorka w konkurencjach Kdw60L (karabin dowolny 60 strzałów w postawie leżącej) i zajęła 16. miejsce oraz Kdw3x20 (karabin dowolny po 20 strzałów w trzech postawach strzeleckich) - zajęła 12. miejsce, a także z KS LOK "Orneckie Smoki" w konkurencji Ppn60 (pistolet pneumatyczny 60 strzałów): Zofia Błaszczok (juniorka) - 5. miejsce, Szymon Lachowicz (junior) - 11. miejsce, Mariusz Kozłowski (junior) - 12. miejsce, Karol Tatol (junior) - 14. miejsce oraz Sebastian Leszczyński (senior) 39. miejsce.

— W klasyfikacji województw dało nam to siódmą pozycję — informuje Dariusz Wojczulanis, prezes Koła Strzeleckiego LOK "Warmiak" Lidzbark Warmiński. — Jako że nie samym sportem żyją zawodnicy, czas wolny spożytkowaliśmy na aktywny wypoczynek, czyli zwiedzanie ciekawych miejsc. Udało nam się odwiedzić: Skamieniałe Miasto Rezerwat Przyrody Nieożywionej oraz pomnik Ignacego Paderewskiego w Ciężkowicach, wieżę widokową w Bruśniku, Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, Muzeum Ratusz - Galeria Sztuki Dawnej w Tarnowie, Muzeum Historii Tarnowa I Regionu, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Zamek Królewski w Chęcinach. Oczywiście nie mogło zabraknąć przepysznej szarlotki z lodami w "Cafe Tramwaj".

Przypomnijmy. Kilka dni wcześniej, bo 27 sierpnia 2023 zawodnicy Koła Strzeleckiego LOK w Ornecie Orneckie Smoki WKS10 wzięli udział w XXIII Mistrzostwach Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Strzelectwie Sportowym.
W zawodach uczestniczyło kilkudziesięciu najlepszych zawodników reprezentujących barwy wielu klubów strzeleckich z naszego województwa.
W konkurencji Ksp30 nasi zawodnicy zdobyli całe podium, zajmując ponadto 5., 6. i 7. miejsce.

Zawody obyły się przy współudziale Warmińskiego Klubu Strzeleckiego "10" oraz W-MZSS. Na uczestników czekały dyplomy, medale, puchary oraz ciepły poczęstunek.

Jak wspomina Sebastian Leszczyński prezes KS Orneckie Smoki: " Cała atmosfera i sam obiekt WKS10, okazał się dla nas przyjazny".
W kategorii Junior Ksp30 Mistrzynią Województwa Warmińsko-Mazurskiego została Gabriela Leszczyńska, a Wicemistrzynią Województwa Warm-Mazurskiego Maja Wilińska. Natomiast brązowy medal tych mistrzostw powędrował do Mai Leszczyńskiej.
Poza podium, lecz również w wysokimi lokatami uplasowali się nasi zawodnicy: 5. miejsce Szymon Lachowicz, 6. miejsce Julia Chmiel i 7. miejsce Karol Tatol.

Natomiast Koło Strzeleckie LOK "Warmiak" zaprasza na Zawody Strzeleckie o Puchar Przechodni KS LOK "Warmiak", które odbędą się 24 września 2023 r. o godz. 11.00 na strzelnicy przy ul. Olsztyńskiej w Lidzbarku Warmińskim.
O puchar rywalizują trzyosobowe drużyny, w których każdy z zawodników wybiera jedną konkurencję: pistolet sportowy centralnego zapłonu kal. 9mm, pistolet sportowy bocznego zapłonu kal. 5,6mm, karabin sportowy bocznego zapłonu SM-2.

Indywidualnie zawodnicy mogą strzelać we wszystkich konkurencjach.
Broń i amunicję zapewnia organizator.
Opłata startowa drużyny (3 konkurencje) - 60 zł (20 zł za konkurencję). Ważne: zapisy do zawodów przyjmowane będą tylko do godz. 12.00.
red.
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5