Karatecy odpoczywali, ćwiczyli i zdobywali stopnie

2023-09-02 12:00:00(ost. akt: 2023-09-02 19:08:12)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Zawodnicy Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate wzięli udział w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Murzasichle, gdzie nie tylko wypoczywali i się szkolili, ale też mieli możliwość zdobycia kolejnych stopni. Obóz trwał cały tydzień.
Od 8 do 15 sierpnia odbywał się obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w Murzasichle w obiektach Ośrodka "Zbójnik", gdzie mieliśmy na wyłączność dwa budynki mieszkalne, trzy sale treningowe i basen oraz dobre położenie ośrodka na wycieczki piesze i autokarowe.

Program obozu został zrealizowany w całości, zarówno szkoleniowy jak i turystyczny. Nie zabrakło ogniska z kapelą góralską i kiełbaskami oraz wycieczek na Rusinową Polanę, Morskie Oko, Krupówki.

26 osób przeszło szlak doliną Pięciu Stawów do Morskiego Oka po górach (ok. 22 km) pod opieką przewodnika tatrzańskiego p. Józka Brzuchacza. Niewątpliwie było to wyzwanie na wysokim poziomie, a jednocześnie dobry trening kondycyjny.
Odbył się także konkurs plastyczny, w którym zwyciężyli: gr st. 1. Stefania Godlewska, 2. Małgorzata, 3. Hubert Kowalczyk, natomiast w grupie mł: 1. Agata Kowalczyk, 2. Ada Kuźniewska, 3. Lena Szulc, która została też Miss Obozu.

Najlepiej tańczyli w tańcach dyskotekowych Lena Gamdzyk i Oskar Gajdamowicz. Tytuł najfajniejszego chłopaka otrzymał Miłosz Staniszewski, a najfajniejszą dziewczyną została Agata Kowalczyk, która także wygrała nagrodę główną obozu, czyli nieodpłatne uczestnictwo z zimowym obozie. Najmłodszym uczestnikiem był Wiktor Michna.

Najważniejszy tytuł "Samuraj Obozu", który przypadł sempai Pawłowi Godlewskiemu. "Najlepszą Grupą" została grupa pierwsza, kierowana przez sensei Adriana Wzorka.

Gościem specjalnym był shihan Remigiusz Karpinski 6 Dan, który poprowadził ciekawe treningi, rozruchy poranne oraz przewodniczył w egzaminach na stopnie mistrzowskie. 30 osób podniosło swoje kwalifikacje, zdając na wyższe stopnie, niestety trzy osoby otrzymały termin poprawkowy. Szczególne gratulacje należą się sensei Grzegorzowi Klimkowi, który zdał na czarny pas (1 Dan).

Zajęcia prowadzili sensei: J. Kwaśniewski, R. Kwaśniewska, G. Klimek, R. Czerniewski, A. Wzorek, A. Kuźniewska, K. Dziębowski. Troskliwie i na najwyższym poziomie o nasze zdrowie dbali: dr Jacek Karaś oraz kwalifikowana pielęgniarka z "wielkim sercem" Daria Crimella. Dziękujemy wszystkim za wspólny obóz, miłe chwile spędzone razem oraz kolejne wspólne wyzwania i doświadczenia.
Do zobaczenia na zimowym obozie, osu!
Kierownik Obozu sensei Andrzej Litwin 4 Dan


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5