Nowa szkoła, wieloletnie doświadczenie!

2023-08-30 08:30:00(ost. akt: 2023-08-30 08:59:16)   Materiał partnera
Niepubliczna Szkoła Policealna zajęła budynek po dawnej Famie

Niepubliczna Szkoła Policealna zajęła budynek po dawnej Famie

W Olsztynie rozpoczyna działalność nowa szkoła policealna, kształcąca na kierunkach z branży medycznej. Zajęła miejsce po dawnej Famie, ale tu podobieństwa się kończą. - Nasza oferta kształcenia będzie dostosowywała się do dynamicznie zmieniających się trendów na rynku zatrudnienia – powiedziała Marta Wagner, dyrektor Niepublicznej Szkoły Policealnej w Olsztynie.
Placówka dopiero zaczyna działalność, ale ma bogate doświadczenie. Będzie to już druga tego rodzaju szkoła w województwie. Od ponad 10 lat z powodzeniem działa podobna w Lidzbarku Warmińskim.

Jak podkreśla właściciel szkoły, Dariusz Lange - W Olsztynie brakuje dobrych szkół kształcących na kierunkach technik masażysta, opiekun medyczny i terapeuta zajęciowy. To zawody przyszłości, gwarantujące znalezienie dobrego, stabilnego zatrudnienia. W Lidzbarku Warmińskim sale są pełne. Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele-praktycy i wielu z nich będzie prowadziło zajęcia również w Olsztynie. Wysoka zdawalność egzaminów zawodowych jest dowodem na skuteczne metody nauczania, co powinno mieć zasadnicze znaczenie przy planowaniu ścieżki kariery. Zajęcia trwają półtora roku - opiekun medyczny lub dwa lata – technik masażysta i terapeuta zajęciowy. Wszystkie kończą się egzaminem zawodowym i uzyskaniem tytułu technika.


- Zdecydowanie mogę polecić naukę w Niepublicznej Szkole Policealnej, ponieważ tam pracują ludzie, którzy okazują szacunek uczniom - dzieli się swoim doświadczeniem Tomasz, absolwent szkoły w Lidzbarku Warmińskim.

- Przez dwa lata ukończyłem kierunek technika masażysty, a do egzaminu byłem starannie przygotowany. Pozytywne i otwarte podejście nauczycieli, z którymi można swobodnie rozmawiać, pomogło mi pogodzić naukę z pracą zawodową. Wartość zdrowych i pełnych szacunku relacji jest niezwykle istotna.

Aktualnie oferta edukacyjna przewiduje trzy kierunki kształcenia: technik masażysta, opiekun medyczny i terapeuta zajęciowy, ale w przyszłości oferta będzie poszerzana.

Technik masażysta znajdzie pracę w salonach SPA, gabinetach rehabilitacyjnych, szpitalach, ośrodkach sportowych i wielu innych miejscach. Może także założyć własny salon masażu.

Z kolei opiekun medyczny to bardzo poszukiwany specjalista. Społeczeństwo się starzeje. Otwieranych jest coraz więcej domów opieki, rośnie zapotrzebowanie na opiekę domową, ale opiekunów potrzeba również w szpitalach i różnego rodzaju placówkach medycznych. Z pewnością absolwenci nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy, także poza granicami kraju.

Terapeuta zajęciowy znajdzie natomiast zatrudnienie w szpitalach, sanatoriach, domach opieki społecznej, klubach seniora, warsztatach terapii zajęciowej, hospicjach, zakładach opiekuńczych i wielu innych miejscach. Szkoła jest doskonale przystosowana do kształcenia na tych kierunkach. Nowoczesne sale wykładowe doskonale wyposażone już czekają na uczniów.

Zajęcia w Niepublicznej Szkole Policealnej ruszają od września i aktualnie trwa rekrutacja na rok szkolny 2023/2024.


Niepubliczna Szkoła Policealna w Olsztynie, ul. Jagiellońska 47, 10-273 Olsztyn (Budynek dawnej Famy) Tel. 667 687 187, 508 058 766


Niepubliczna Szkoła Policealna w Lidzbarku Warmińskim, ul. Mazurska 2, 11-100 Lidzbark Warmiński, tel. 880 236 828.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5