Tak wyglądało Powiatowe Święto Policji

2023-08-16 08:46:06(ost. akt: 2023-08-16 09:00:16)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Święto Policji jest okazją do wręczenia odznaczeń i awansów policjantom powiatu lidzbarskiego. Uroczystość odbyła się 11 sierpnia na bulwarowej scenie plenerowej.
Na uroczystości obecni byli Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz zaproszeni goście m. in. Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski oraz inni przedstawiciele powiatowych władz samorządowych oraz służb mundurowych.

Insp. Przemysław Polechoński przywitał przybyłych gości oraz wyraził słowa wdzięczności policjantkom, policjantom oraz pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim za dotychczasową służbę i pracę.

Następnie nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wraz z insp. Przemysławem Polechońskim Komendantem Powiatowym Policji w Lidzbarku Warmińskim wręczyli odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom lidzbarskiej komendy.

Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” odznaczony został asp. szt. Wiesław Zapiór.

Odznaka „Zasłużony Policjant” to polskie odznaczenie cywilne, które przyznaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nadawane jest policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

Lidzbarska policja zyskała również trzech funkcjonariuszy w korpusie oficerów starszych.Na stopień podinspektora awansowani zostali Iwona Wojciechowska, Robert Niewierkiewicz oraz Mirosław Czarnecki.

W korpusie oficerów młodszych na stopień nadkomisarza awansowany został Bartosz Matuszyk.

Awansowanych w korpusie aspirantów zostało 9 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie podoficerów awansował jeden policjant.

W korpusie szeregowych na stopień starszego posterunkowego awansowało 7 funkcjonariuszy.

Mieszkańcy uczestniczący w uroczystościach po apelu mieli również okazję obejrzeć sprzęt policyjny, a na najmłodszych czekały tematyczne policyjne kolorowanki.

kpp/tom


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5