Ewa Lubińska Przyjacielem Lidzbarka Warmińskiego

2023-08-14 08:43:25(ost. akt: 2023-08-14 09:28:44)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Wieloletnia redaktor naczelna Gazety Lidzbarskiej otrzymała tytuł Przyjaciela Miasta Lidzbarka Warmińskiego podczas wczorajszej uroczystej sesji Rady Miejskiej.
Uroczystość miała miejsce w niedzielę, 13 sierpnia w wielkim refektarzu zamku biskupów warmińskich. Tytuł nadawany jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się dla Lidzbarka Warmińskiego. O jego nadanie wnioskował Burmistrz Jacek Wiśniowski.

Ewa Lubińska pochodzi z Prabut. Do Lidzbarka Warmińskiego przyjechała dwadzieścia lat temu, choć nie planowała długiego pobytu. Była już wtedy dziennikarką Gazety Olsztyńskiej i otrzymała zadanie stworzenia od podstaw Gazety Lidzbarskiej. O tamtego czasu upłynęło 20 lat od których gazeta ukazuje się nieprzerwanie.

Ewa, oprócz pracy w gazecie, zaangażowana jest w życie miasta. Jest pomysłodawczynią i współtwórczynią wielu skierowanych do mieszkańców projektów, jak np. Kobieta bezpieczna, Lidzbarskie Starcia Kabaretowe, czy Lidzbark Warmiński bez wad postawy, a ostatnio zajęcia tai chi. Współpracuje z fundacjami wspierającymi osoby chore i wykluczone, a także z organizacjami prozwierzęcymi. Zawsze chętnie pomaga tym, którzy potrzebują wsparcia i robi to często poza kulisami gazety.

- Przed rozpoczęciem pracy w Gazecie Lidzbarskiej spotkałem się z Ewą na kawie. Byłem trochę przerażony jej przenikliwym spojrzeniem i bardzo rzeczowym i pragmatycznym podejściem do pracy dziennikarskiej. Wydawała się chłodna, surowa... . O tym jak bardzo się myliłem przekonałem się już pierwszego dnia pracy. Ewa jest dobrym człowiekiem o wielkim sercu. Zawsze można na nią liczyć, a jej wiedza i życiowe doświadczenie sprawiają, że potrafi rozmawiać z każdym, na każdy temat. Cieszę się, że miasto zyskało takiego wspaniałego przyjaciela, choć w gruncie rzeczy Ewa była nim od dawna - powiedział Kamil, dawny dziennikarz Gazety Lidzbarskiej.

W imieniu całej redakcji gratulujemy wspaniałego wyróżnienia!
tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5