Spacer z Mikołajem Kopernikiem rozpoczął święto Lidzbarka Warmińskiego [zdjęcia]

2023-08-12 14:00:00(ost. akt: 2023-08-12 14:23:58)

Autor zdjęcia: Materiały organizatorów

Spacer z Mikołajem Kopernikiem rozpoczął w piątek 11 sierpnia Dni Lidzbarka Warmińskiego 2023. Wycieczka wyruszyła z Oranżerii Kultury, aby przejść szlakiem miejsc związanych z naszym astronomem.
Jak piszą organizatorzy: "Byliśmy przy szkole Podstawowej nr 1, na Moście Kopernika, przy nowym muralu, na Bulwarach nad Łyną, w suchej fosie i na przedzamczu Zamku Biskupów Warmińskich. Uczestnicy wysłuchali w każdym punkcie kilku informacji o życiu Kopernika. Odczytaliśmy fragmenty z książek o nim, były też zagadki i quizy.

Wykład wygłosił dla nas prawdziwy astronom Jacek Drążkowski, dzięki któremu teoria Kopernika stała się jasna i zrozumiała.

Na koniec zaś – niespodzianka. Na Zamku spotkał nas sam młody Mikołaj. Spacerowicze odczytali przygotowane, wierszowane peany ku jego czci, a potem rozwiązywali finałowy quiz, gdzie każda dobra odpowiedz nagradzana była… oczywiście piernikami.

Po spotkaniu z nami Kopernik musiał wrócić do zamku i obowiązków lekarskich, gdyż jego Wuja akurat dręczy uporczywy katar, a my, syci wrażeń zakończyliśmy naszą wędrówkę."


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5