Powalone drzewa, uszkodzone domy to skutek nawałnicy jaka przechodzi przez nasz region [zdjęcia]

2023-08-08 11:39:37(ost. akt: 2023-08-08 11:55:12)

Autor zdjęcia: KP PSP Lidzbark Warmiński

Najwięcej wyjazdów do usuwania skutków wichury mieli nasi strażacy i strażacy ochotnicy w weekend. Wyjeżdżali aż 22 razy. W poniedziałek na pięć wyjazdów, dwa dotyczyły wiatrołomów.
— W miniony weekend dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim otrzymał w sumie 22 dyspozycje do działań związanych z usuwaniem miejscowych zagrożeń związanych z burzami, które nawiedziły nasz region — poinformował kpt. Damian Stankiewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. — Część z tych interwencji związana była ze skutkami silnego wiatru, który w porywach sięgał 90 km/h. Powalone wiatrołomy blokowały szlaki komunikacyjne oraz uszkadzały budynki mieszkalne, ogrodzenia czy samochody.

W samym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Symsar zastało uszkodzonych 17 drzew, które wyrządziły szkody w mieniu na około 200 tys. złotych. Pozostałe interwencje strażaków i druhów OSP związane były z wypompowaniem wody z zalanych piwnic.

W poniedziałek także potrzebna była interwencja strażaków i druhów ochotników. Odnotowali dwa wyjazdy do wiatrołomów, dwa do owadów i jeden do wypadku drogowego. W miniony weekend lidzbarska straż odnotowała też nocny pożar budynku jednorodzinnego przy ul. Paderewskiego. Dom jest w trakcie budowy. Ogień uszkodził elementy konstrukcyjne oraz poszycie dachowe o pow. około 80m2.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5