Policjant wybił szybę, aby uwolnić psa

2023-07-17 11:43:52(ost. akt: 2023-07-17 11:58:36)

Autor zdjęcia: kpp

Pies zamknięty w rozgrzanym samochodzie może być skazany na męczarnie i śmierć. W sytuacji zagrożenia należy reagować, nawet za cenę wybitej szyby. Tak zareagował jeden z funkcjonariuszy, gdy kobieta zatrzasnęła kluczyki wraz ze swoim czworonogiem.
W sobotę, 15 lipca około godziny 15:00 podczas odbywającej się w Grunwaldzie inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem do asp. Mirosława Salińskiego, funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, który zabezpieczał imprezę, podbiegła roztrzęsiona 45-latka. Powiedziała, że zatrzasnęła kluczyki od samochodu we wnętrzu auta, a w środku został jej pies. Wcześniej sama bezskutecznie próbowała otworzyć samochód. Panujący na zewnątrz 30-stopniowy upał powodował, że pies był coraz bardziej wycieńczony. Policjant z uwagi na zagrożenie życia zwierzęcia podjął decyzję o wybiciu szyby w samochodzie. Kobieta pomimo braku bocznej szyby była szczęśliwa i wdzięczna za pomoc.

Zamknięte szczelnie auto może być śmiertelną pułapką!

Nawet kilka minut spędzonych w rozgrzanym aucie, bez dostępu do chłodnego powietrza, może spowodować realne zagrożenie dla życia osób lub zwierząt pozostawionych w środku. Dlatego pamiętajmy o tym zawsze, gdy pozostawiamy auto na słońcu! Jeśli widzimy niebezpieczną sytuację możemy zareagować jak policjant - wybicie szyby w uzasadnionych przypadkach nie będzie karane.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5