Rodzinny Rajd Pieszy pod hasłem „Idziemy Razem” [zdjęcia]

2023-07-14 15:29:31(ost. akt: 2023-07-14 15:45:00)

Autor zdjęcia: Materiały organizatorów

W środę 12 lipca 2023 r. Lidzbarskie Stowarzyszenie "Aktywni w Niepełnosprawności" zorganizowało VII Rodzinny Rajd Pieszy pod hasłem „Idziemy Razem” połączony z drużynowymi zawodami sportowymi.
Imprezę sportowo-rekreacyjną oficjalnie rozpoczął Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj wraz z Prezesem Lidzbarskiego Stowarzyszenia „Aktywni w Niepełnosprawności” Agatą Misiewicz.

W wydarzeniu wzięło udział 5 ośrodków terapeutycznych z województwa warmińsko-mazurskiego: Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach oraz Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztat Terapii Zajęciowej w Górowie Iławeckim wraz z rodzinami, członkami Stowarzyszenia i opiekunami osób z niepełnosprawnościami.

Trasa rajdu pieszego przebiegała przez Park Krajobrazowy Doliną Symsarny. W trakcie rajdu ukazane zostały walory krajoznawcze i turystyczne powiatu lidzbarskiego.

Natomiast po rajdzie odbyły się drużynowe zawody sportowe, promujące zdrowy styl życia. Pierwsze miejsce zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej z Górowa Iławeckiego, drugie Środowiskowy Dom Samopomocy w Górowie Iławeckim, a trzecie miejsce wywalczył Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach.

Uczestnicy imprezy sportowo-rekreacyjnej mogli również skorzystać z innych przygotowanych atrakcji: malowania twarzy, pieczenia kiełbasek na ognisku i zabawy przy muzyce.
Zadanie było współfinansowane ze środków Zarządu Powiatu Lidzbarskiego, w ramach realizacji zadania publicznego.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5