Koncert, jubileusz i... oświadczyny

2023-07-13 07:40:00(ost. akt: 2023-07-13 07:49:47)
"The Choice"

"The Choice"

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

W tym roku Lidzbarskie Wieczory Jazzowe obchodzą swój pierwszy okrągły jubileusz. Obywają się po raz 10. Koncert inaugurujący ten sezon, który odbył się 7 lipca był pełen niespodzianek. Na scenie gościliśmy m.in. autora utworów odtwarzanych przez nasze "jazzowe drzewo".
W piątkowym koncercie, który zainaugurował tegoroczne Lidzbarskie Koncerty Jazzowe wystąpił zespół "The Choice" w składzie: Adam Wendt (saksofony), Dominik Wania (fortepian), Sebastian Frankiewicz (perkusja) oraz Mariusz Bogdanowicz (kontrabas).

Wszyscy artyści to wybitni instrumentaliści, którzy tworzą też własną muzykę, prowadząc swoje autorskie projekty muzyczne. Warto wspomnieć, że Mariusz Bogdanowicz jest autorem muzyki, której możemy słuchać codziennie przy scenie plenerowej w Lidzbarku warmińskim, bo odtwarzana jest "z metalowego drzewa jazzowego".

Zespół "The Choice" jest młody, ale ma już na swoim koncie pierwszą płytę, z której utworów mogliśmy posłuchać na scenie LWJ. Premiera tej płyty, która nosi tytuł „My Choice” odbyła się podczas festiwalu Jazz Jantar 22’ w klubie Żak w Gdańsku.

Sporą niespodzianką pod koniec koncertu, a właściwie już po bisie i pożegnaniu z zespołem, były... oświadczyny. Młody widz, wzruszony koncertem, postanowił swoją miłość wyznać ukochanej ze sceny przez mikrofon. Cała redakcja życzy Małgorzacie i Tomaszowi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

A przed nami kolejne koncerty i kto wie, jakie jeszcze niespodzianki nas czekają. Wiemy natomiast kto na tegorocznej scenie jeszcze dla nas wystąpi.

Kolejny koncert zaplanowano na 14 lipca. Wystąpi Andrzej Gondek Trio Feat. Paweł Tomaszewski.
21 lipca "Mysterious Monuments on the Moon" RGG.
Natomiast 28 lipca (wyjątkowo nie na scenie plenerowej, a w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim!) "Muzyka na trąbkę i organy" - wystąpią Maciej Fortuna i Jacek Pupka.
Ostatnim koncertem tegorocznych LWJ będzie "Supernowa", czyli Marcin Masecki i Warsaw Harmony.
Początek koncertów o godz. 19.00. Wstęp wolny.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5