Plama oleju doprowadziła do ujęcia sprawcy kolizji. Był nietrzeźwy i miał przy sobie narkotyki

2023-07-03 15:05:38(ost. akt: 2023-07-03 15:15:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjanci interweniowali w sprawie plamy oleju na ul. Zamkowej w Lidzbarku Warmińskim. Okazało się, że wcześniej doszło tam do kolizji, której sprawcą był nietrzeźwy 21-latek.
Sytuacja miała miejsce w sobotę, 1 lipca. Policjanci otrzymali zgłoszenie o plamie oleju pozostawionej na jezdni. Szybko ustalono i zatrzymano sprawcę, którym okazał się 21-letni mężczyzna. Jak ustalono kierując osobowym renault, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w krawężnik. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca podróżował wraz z pasażerami.

Podczas czynności kontrolnych policjanci znaleźli u kierującego woreczki z kryształową substancją, które zostały zabezpieczone i przekazane do laboratoryjnej ekspertyzy. 21-latkowi pobrano również krew do badań, aby sprawdzić, czy w momencie kolizji znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane i wypuszczone po złożeniu wyjaśnień. 21-latek już usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali także prawo jazdy mężczyzny. Wyniki badań zabezpieczonych substancji oraz krwi kierującego będą decydujące na dalszym etapie prowadzonego dochodzenia.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5