Weekendowy raport drogowy

2023-06-06 07:25:27(ost. akt: 2023-06-06 07:30:34)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Pogoda zachęca do rowerowych wycieczek. Rowerzysta to uczestnik ruchu drogowego i tak jak kierowcy ma obowiązek być trzeźwy. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają, a kara może być dotkliwa.
W sobotę, 3 czerwca rano w Krekolach policjanci kontrolowali 45-letniego rowerzystę. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. Rower, którym się poruszał przekazano osobie wskazanej.

Chwilę później, w Kiersnowie policjanci kontrolowali 25-letniego rowerzystę, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta również został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł, a rower, którym jechał policjanci przekazali osobie wskazanej.

Również w sobotę, po godzinie 18:00 policjanci z Komisariatu Policji w Ornecie kontrolowali jadącego ul. 1 Maja w Ornecie motorowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Jednoślad, którym jechał mężczyzna został przekazany osobie wskazanej. Teraz 42-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 4 czerwca około godziny 8:00 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Olsztyńskiej policjanci kontrolowali 41-latka, kierującego osobowym BMW. Okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiąść za kierownicę, ponieważ ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 36 miesięcy. Pojazd, którym jechał mieszkaniec Gminy Bartoszyce został przekazany osobie wskazanej. 41-latek będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych środków karnych.

Również w niedzielę, tuż przed godziną 10:00 w Kiwitach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 53-letniego kierującego rowerem, którego styl jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna dalszą drogę musiał pokonać pieszo, ponieważ rower, którym jechał został przekazany osobie wskazanej. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 zł.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5