Zasłabł po kontroli. Pomocy udzielili policjanci

2023-05-29 12:16:47(ost. akt: 2023-05-29 12:29:44)

Autor zdjęcia: kpp

Podczas rutynowej kontroli kierowców policjanci musieli szybko przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy. 35-letni mężczyzna stracił przytomność wsiadając na motorower.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 27 maja w Lubominie. Policjanci z lidzbarskiej komendy prowadzili tzw. „akcję lejek”, podczas której kontrolowali stan trzeźwości kierujących. Około 7:30 kontrolowali 35-latka kierującego motorowerem. Po zakończeniu kontroli mężczyzna wsiadając na jednoślad zasłabł, a następnie przewrócił się i stracił przytomność. 35-latek miał problemy ze swobodnym oddychaniem. Funkcjonariusze st. sierż. Tomasz Bielikowicz oraz post. Marta Bruehn udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy przedmedycznej oraz zapewnili mu bezpieczeństwo i kontrolowali jego funkcję życiowe do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Do udzielenia pomocy zaangażował się również funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pasłęku, który będąc w pobliżu zauważył zdarzenie. Poszkodowany został przekazany pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych. Policjanci zadbali również o jednoślad, którym poruszał się mężczyzna.

Młody mężczyzna może mówić o dużym szczęściu. Zasłabnięcie podczas jazdy lub w miejscu bez świadków mogło zakończyć się dla niego tragicznie.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5