Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Lidzbarka Warmińskiego

2023-05-22 20:16:21(ost. akt: 2023-05-22 20:44:59)
Były Premier Donald Tusk odwiedził Lidzbark Warmiński 22 maja 2023 r.

Były Premier Donald Tusk odwiedził Lidzbark Warmiński 22 maja 2023 r.

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Donald Tusk spotkał się w amfiteatrze przy Lidzbarskim Domu Kultury z mieszkańcami Lidzbarka Warmińskiego. Przyjechał na zaproszenie posłów Moniki Wielichowskiej i Jacka Protasa. Na spotkanie przybyli też mieszkańcy innych miejscowości, między innymi Olsztyna.
Były premier mówił między innymi o tym, że miejscowości blisko granicy Polski potrzebują pomocy, bo trudno im przekonać przedsiębiorców do inwestowania na tych terenach, chociażby z uwagi na prowadzoną przez Rosję wojnę w Ukrainie.

Wspominał również o komunikacji autobusowej.
— Nie jest łatwe poruszanie się w obrębie Warmii, czy Mazur. Liczba linii autobusowych spadła o 2/3. Możemy więc mówić o zapaści — stwierdził.

Nie zabrakło oczywiście tematu zbliżających się wyborów samorządowych i parlamentarnych. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przypominał, jak ważna jest frekwencja wyborcza.
— Jedyną metodą jest pełna aktywność — tłumaczył i zachęcał by zgłaszać się do obywatelskiej kontroli wyborów.

Nie brakowało pytań od publiczności. Tematami, które najbardziej interesowały osoby je zadające było szeroko pojęte zdrowie — Narodowy Fundusz Zdrowia, darmowe leki, ciężkie tornistry, ale też polityka senioralna i z uwagi na zbliżający się Dzień Matki — równe traktowanie kobiet i mężczyzn.

Spotkanie trwało prawie dwie godziny. Zakończyły je indywidualne rozmowy i wspólne fotografie. Donald Tusk przyznał, że Lidzbark Warmiński jest jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5