Już można korzystać z tężni

2023-04-27 08:09:19(ost. akt: 2023-04-27 08:12:59)

Autor zdjęcia: um

Lidzbarczanie i goście mogą znów korzystać z tężni solankowych. Na okres zimowy obiekt był wyłączony, aby zapobiec uszkodzeniu instalacji wodnej. Tężnie będą otwarte do później jesieni.
Tężnie zostały oficjalnie otwarte w 2021 roku. Mają długość blisko 100 metrów, 6 metrów wysokości, a kształtem przypominają ślimaka, nawiązując do symbolu sieci Cittaslow, której Lidzbark Warmiński jest członkiem od 2006 roku. Zbudowane są z drewna sosnowego i wypełniona tarniną. U dołu znajduje się basen z wodą solankową, a w górnej części taras widokowy. Spacerując w pobliżu wdychamy aerozol solankowy, który ma liczne właściwości zdrowotne. Warto odwiedzić tężnie idąc przez pobliski Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny, który zachwyca malowniczym uksztaltowaniem terenu i bujną roślinnością.

- Zapraszam Państwa do korzystania ze zdrowotnych właściwości tężni solankowej. Po przerwie w funkcjonowaniu spowodowanej niskimi temperaturami ponownie można korzystać z dobrodziejstw solankowego aerozolu. Z tarasu widokowego można zobaczyć jak wygląda postęp prac przy realizacji II etapu budowy infrastruktury uzdrowiskowej, czyli budowie Pawilonu Zdrowia i odtwarzanego "żabiego stawu" - zaprasza Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.


Lidzbarskie tężnie otwarte są 7 dni w tygodniu. Taras widokowy czynny jest w godz. 7.00 - 22.00.

Do tężni dojedziemy autobusem bezpłatnej komunikacji miejskiej.

tom2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5