W Kiwitach natrafiono na „Panzerschreck”

2023-04-26 12:12:12(ost. akt: 2023-04-26 12:16:22)
Niewybuch znaleziony w Kiwitach

Niewybuch znaleziony w Kiwitach

Autor zdjęcia: KPP Lidzbark Warmiński

We wtorek 25 kwietnia pracownik wykonujący prace ziemne w Kiwitach wykopał niewybuch pochodzący z okresu drugiej wojny światowej. Okazało się, że to pocisku „Panzerschreck” 88 mm. Miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu jego podjęcia przez patrol saperski zabezpieczyli lidzbarscy policjanci.
W ziemi wciąż znajdowane są znaleziska z czasów II Wojny Światowej. Wiosna, prace rolne i remonty dróg sprzyjają takim znaleziskom.

We wtorek 25 kwietnia 2023 r. policjanci otrzymali zgłoszenie o ujawnieni podczas prac ziemnych elementu przypominającego niewybuch z czasów wojennych.

Na miejsce został skierowany policjant posiadający przeszkolenie w zakresie rozpoznania minersko – pirotechnicznego, który potwierdził, że znalezisko to niewybuch z czasów II Wojny Światowej — pocisku „Panzerschreck” 88 mm.

Miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu jego podjęcia przez patrol saperski zabezpieczyli lidzbarscy policjanci.

Przypominamy, że przedmioty, których pochodzenia oraz właściwości nie jesteśmy pewni mogą być elementami niebezpiecznymi. W przypadku znalezienia takich przedmiotów nie należy ich podnosić, przenosić w inne miejsce, należy zachować szczególną ostrożność oraz bezpieczną odległość od przedmiotu oraz wezwać na miejsce odpowiednie służby, które zabezpieczą niewybuch.
(bsz)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5