Kolejne Targi Pracy i Edukacji za nami

2023-04-25 11:10:16(ost. akt: 2023-04-25 11:30:50)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: pup

19 kwietnia. w hali Sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim odbyły się XIII Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, który wraz z Dyrektorem Urzędu Pracy Sylwią Bęś uroczyście otworzył tegoroczne targi. W przedsięwzięciu udział wzięli również Wicestarosta Jarosław Kogut, wójtowie z terenu powiatu, Przewodnicząca Rady Powiatu, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu, a także Dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Swoje stanowiska przygotowało 5 szkół ponadpodstawowych. Targi były więc doskonałą okazją dla młodzieży klas ósmych do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych i zapoznania się z przygotowaną przez nie ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. Przedsięwzięcie zgromadziło w jednym miejscu również służby mundurowe, JOANNITÓW, ZUS i Krajową Administrację Skarbową oraz instytucje kulturalno - oświatowe (MDK i LDK). Targi stanowiły doskonałą okazję do bezpośrednich spotkań pracodawców z potencjalnymi pracownikami ponieważ wśród wystawców znaleźli się również lokalni pracodawcy m.in. firma GYMBOX Dariusz Tomczak, która zafundowała uczestnikom wejściówki na siłownię oraz oferowała indywidualne konsultacje z trenerem personalnym i firma POLMLEK, która zafundowała uczestnikom swoje produkty oraz zorganizowała konkurs wiedzy o firmie POLMLEK, w którym wyłoniła zwycięzców
i przyznała im atrakcyjne nagrody.

W trakcie tegorocznych Targów Urząd Pracy rozstrzygnął konkurs na Logo Targów Pracy i Edukacji 2023 skierowany do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Lidzbarskiego – Jana Harhaja i Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Dodatkowo uczestnicy tegorocznych Targów, oddając głos na wybraną przez siebie pracę konkursową, wybrali zdobywcę nagrody publiczności.

Na zakończenie Targów zorganizowano loterię fantową i wylosowano 20 szczęśliwców, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Lidzbarskiego – Jana Harhaja i Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim.
W XIII Targi Pracy i Edukacji wzięło udział ponad 500 uczestników.

PUP2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5