To był spokojny weekend

2023-04-25 07:52:04(ost. akt: 2023-04-25 08:21:17)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Policjanci podsumowują weekend na drogach powiatu. Nie doszło do żadnego wypadku, ale niestety tradycyjnie zatrzymano kierowców na tzw. podwójnym gazie.
W sobotę, 22 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim policjanci kontrolowali kierującego osobową kią. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym jechał został przekazany osobie wskazanej. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem w Ornecie policjanci kontrolowali 45-latka kierującego fordem i wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy, a pojazd przekazano wskazanej osobie. Sprawa trafi do sądu.

Również w sobotę w Lubominie, orneccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową skodą. Badanie stanu trzeźwości 43-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wydany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim. 43-latek odpowie za popełnienie dwóch przestępstw – kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego zakazu wydanego przez sąd.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5