Ranny bociek trafił w dobre ręce

2023-04-19 18:47:50(ost. akt: 2023-04-19 19:02:25)
Ranny bociek jest już w dobrych rękach

Ranny bociek jest już w dobrych rękach

Autor zdjęcia: Materiały inspektora TOZ

Szybka reakcja mieszkanki wsi Widryki uratowała rannego boćka. Zawiadomiony inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz urzędnicy Gminy Lidzbark Warmiński pomogli przetransportować ptaka do Bukwałdu, gdzie otrzymał należytą opiekę.
— Od jednej z mieszkanek wsi Widryki w powiecie lidzbarskim otrzymaliśmy informację o boćku, który (prawdopodobnie ranny) od dwóch dni stoi na polu w jednym miejscu i nie przemieszcza się — informuje Barbara Kułdo, inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. — Jego towarzysz zginął po starciu z linią elektryczną.

Jak wspomina pani Barbara w trosce o los ptaka jedna z mieszkanek wsi przeniosła boćka na teren ogrodu, licząc na pomoc odpowiednich służb.

Sprawą zajęła się inspektor TOZ, która nawiązała kontakt z Fundacją Albatros w Bukwałdzie i zarezerwowała boćkowi miejsce w ptasim szpitalu. Następnie pracownicy gminy Lidzbark Warmiński dowieźli poszkodowanego ptaka do szpitala Fundacji, powierzając go profesjonalnej lekarzowi weterynarii.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu pracownicy urzędu Gminy Lidzbark Warmiński odwieźli także do Bukwałdu żurawia, ratując mu w ten sposób życie.

— Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc rannemu warmińskiemu bocianowi. Mamy nadzieję, że szybko wyzdrowieje i wróci na swoje miejsce, czyli do gniazda — komentuje Barbara Kułdo.

Ranny bociek jest już w dobrych rękach


Ranny bociek jest już w dobrych rękach

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5