Anita Sawicka powalczy o koronę Miss Polski

2023-04-19 09:36:53(ost. akt: 2023-04-19 09:44:33)
Anita Sawicka

Anita Sawicka

Autor zdjęcia: Piotr Wójcik

Anita Sawicka, mieszkanka powiatu lidzbarskiego znalazła się wśród kandydatek do korony Miss Polski.
Trwają eliminacje do ogólnopolskiego konkursu piękności Miss Polski 2023. Jury wyłoniło już 59 półfinalistek, spośród których pod koniec kwietnia wybrane zostaną finalistki konkursu.

W gronie półfinalistek Miss Polski 2023 znalazły się cztery dziewczyny z województwa warmińsko-mazurskiego, a wśród nich Anita Sawicka z powiatu lidzbarskiego.

Pani Anita z maleńkiej wsi Bugi, ma już na swoim koncie udział w konkursach. W 2018 roku jej przygoda zakończyła się na etapie ćwierćfinałów, w 2019 na casting pojechała jako II Wicemiss regionu Warmii i Mazur. Rok później dostała się do finału Miss Polski 2020.

"Odkąd obejrzałam pierwsza galę konkursu Miss zapragnęłam wziąć w nim udział. Byłam pełna podziwu dla dziewczyn, które prezentowały się na scenie. Pełne gracji, odwagi, pewne siebie i piękne. Zapragnęłam być taka jak one" - napisała na swoim profilu Facebook.

"Jestem niesamowicie dumna, że w konkursie Miss Polski 2023 mogę reprezentować województwo warmińsko-mazurskie i miasto Lidzbark Warmiński!" — dodała.

Konkurs Miss Polski to ogólnopolski festiwal piękności organizowany od 1990 roku. Wywodzi się z regionalnych konkursów wyboru miss. Organizowany jest przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem na rynku, przy współudziale agencji modelek, choreografów, fotografów oraz kreatorów mody.

Od samego początku cieszy się ogromnym powodzeniem. Gala Miss Polski od 30 lat jest relacjonowana na antenie telewizji Polsat. Przed galą finałową są zgrupowania pełne szkoleń, sesje zdjęciowe i nagrania dla telewizji.

Jak podkreślają organizatorzy, w konkursie Miss Polski nie chodzi tylko o urodę, ale bardzo ważne są osobowość, zainteresowania i pasje.

Kolejny etap konkursu już na przełomie kwietnia i maja. Trzymamy kciuki za mieszkankę naszego powiatu.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5