Światowy Dzień Zdrowia w Lidzbarku Warmińskim [zdjęcia]

2023-04-17 11:50:00(ost. akt: 2023-04-17 11:56:42)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Co roku 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku realizacją tego przedsięwzięcia w Lidzbarku Warmińskim zajął się Powiatowy Urząd Pracy, który przygotował z tej okazji sporo atrakcji dla mieszkańców. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lidzbarski Jan Harhaj.
Tego dnia, tuż po godzinie 10.00, na deptaku przed Wysoką Bramą w specjalnie przygotowanym namiocie swoje stanowiska otworzyli specjaliści, którzy nieodpłatnie oferowali chętnym swoje porady i usługi.

Można było skorzystać m.in. z konsultacji z psychologiem, dietetykiem, trenerem personalnym, przedstawicielami ZUS i Zespołu Opieki Zdrowotnej czy pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Pielęgniarki Środowiskowe zapewniły możliwość zmierzenia ciśnienia krwi oraz poziomu cukru. Była także okazja do bezpłatnego sprawdzenia stanu swojego słuchu. Stowarzyszenie Joannitów przygotowało pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Chętnych do zadbania o swoje zdrowie i szukających dobrej rady w tym kierunku nie brakowało. Specjaliści byli oblegani i mieli ręce pełne roboty.

W trakcie imprezy odbyła się także loteria fantowa, podczas której do wygrania były gadżety promocyjne Urzędu Pracy. Losy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Całe wydarzenie również cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców.
Pojawiło się wiele głosów świadczących o tym, jak pomocna może okazać się rozmowa ze specjalistą. Bardzo dużo osób skorzystało z darmowych porad i wyraziło chęć poprawy dbania o swoje zdrowie - zarówno fizyczne jak i psychiczne.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lidzbarski Jan Harhaj.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5