Grupa Artystyczna z Przyjaznego Centrum Promyk zaprasza na wernisaż

2023-04-17 09:00:00(ost. akt: 2023-04-17 09:16:01)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kirol

Już w najbliższy piątek 21 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w Galerii Art-Nova przy ulicy Rycerskiej w Ornecie odbędzie się wernisaż wystawy, pn. "Level up", twórczości Grupy Artystycznej działającej przy Przyjaznym Centrum Promyk w Ornecie pod przewodnictwem instruktora Michała Wiśniewskiego.
Level up to rysunkowo–malarska, czysta opowieść o tym co u nich. Czysta bo nie przyświeca jej żadna wielka idea, nie ma tu nawet żadnego ukrytego tematu przewodniego. To prace wypływające z nieskrępowanej wyobraźni, to prace widziane oczami dzieci, to prace prezentujące wrażliwość w ich wydaniu. I jak mówi sam instruktor Michał Wiśniewski: „To zabawa sztuką.”

Cele jakie przyświecają wystawie to: chęć pokazania się, chęć zaprezentowania rozwoju artystycznego, chęć odsłonięcia przed publicznością kreatywności i pasji tworzenia.

Młodzi, utalentowani ludzie, dzieci pochodzące z Ornety, tworzące tę właśnie grupę artystyczną wystąpią w Galerii Art-Nova już po raz drugi. Eksponowana twórczość to zarówno płótna, jak i grafiki wykonane podczas zajęć w Przyjaznym Centrum Promyk w Ornecie. Dodatkowo pojawiają się kolaże wybranych szkiców z zajęć oraz fotografii z archiwum Centrum.

Swoje samodzielne prace zaprezentują dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat, w tym również pojawia się gościnne prace absolwentów „Studia Parkowa”.
Swoją twórczość przygotują: Hania Krzyżanowska, Łucja Masalska, Marcela Kowalczyk, Hania Wiszniak, Hela Wardzyńska, Zosia Kumpicka, Maja Cichosz, Zuzia Kędzierska, Magda Piekarska, Klaudia Żulewska, Bartosz Fabiszewski, Zosia Brodowska, Marysia Załęska, Lila Fiodorowicz, Blanka Falasz, Iga Laura Bartkiewicz oraz absolwenci „Studia Parkowa” Oliwia Zając, Radosław Wyszomirski.

Jaką twórczość przygotowali mali artyści, jaką twórczość preferują?
Tego dowiemy się podczas piątkowego wernisażu wystawy, na który serdecznie zapraszamy.
M.K.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5