Finał konkursu "Życie bajką jest" [zdjęcia]

2023-04-15 14:29:06(ost. akt: 2023-04-15 14:56:31)
Podsumowanie konkursu odbyło się w MDK

Podsumowanie konkursu odbyło się w MDK

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

W sobotę 15 kwietnia zakończył się konkurs "Życie bajką jest". Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie pokonkursowej wystawy odbyło się tradycyjnie w siedzibie organizatora, czyli w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.
W konkursie wzięło udział aż 1395 osób — dzieci i młodzież. Ośmioosobowa komisja miała nie lada kłopot, bo wszystkie prace były znakomite.

Konkurs jest podzielony na kilka kategorii, wśród nich jest część literacka i plastyczna. "Życie bajką jest" opiera się na twórczości Ireny Kwinto, baśniopisarki i jednocześnie patronki lidzbarskiego MDK.

Uczestnicy tej kulturalnej rywalizacji inspirują się, tworząc swoje prace, dziełami właśnie tej autorki. Tym razem tematem przewodnim był "Bajkowy świat owadów i ptaków". Konkurs odbył się już po raz 27.

Finał zgromadził, jak co roku, sporą widownię, głównie rodziny i przyjaciół finalistów. Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień, można było obejrzeć prace zakwalifikowane do wystawy. Będą także prezentowane cyklicznie w "Galerii w Oknie".

Więcej w najbliższym wydaniu Gazety Lidzbarskiej, czyli 20 kwietnia 2023.
lub


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5