Lidzbarczanie na Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego

2023-03-24 11:23:41(ost. akt: 2023-03-30 12:07:14)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

W sobotę 18 marca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w których uczestniczyło 293 zawodników i zawodniczek z 46 klubów z całego kraju.
Lidzbark Warmiński reprezentowały trzy osoby, ale medal brązowy wywalczyła Lena Gałązka w kategorii juniorek +60kg, gdzie stoczyła trzy walki i przegrała w półfinale z zawodniczką z Białegostoku, która przewyższała lidzbarską zawodniczkę warunkami fizycznymi i siłą.

Julia Gałązka i Michał Kurek spisali się dobrze w swoich kategoriach, ale nie wywalczyli strefy medalowej.

— Niestety z różnych przyczyn nie wystartowało troje naszych "pewniaków", a przed zawodami na treningu liczyłem na ten medal (Leny ), choć Michał Kurek był bardzo blisko wejścia do strefy medalowej — komentuje sensei Andrzej Litwin. — Trzeba pamiętać, że mamy największy i najmocniejszy z czterech okręgów w Polsce, więc o medale w zawodach Polskiego Związku Karate, gdzie są wszystkie liczące się organizacje kyokushin jest niezwykle trudno. Więc trening, trening i jeszcze raz trening kluczem do sukcesu, a medal z dumą przyjmujemy do kolekcji.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5