Agata i Zofia zaprezentowały swoje obrazy

2023-03-21 09:01:20(ost. akt: 2023-03-21 09:06:01)

Autor zdjęcia: Anna Pacanowska

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu w gminie Lidzbark Warmiński odbył się wernisaż malarstwa Agaty Giers i Zofii Karbownik. Obie uczennice uczęszczają na zajęcia do Gminnego Centrum Kultury w Pilniku.
Utalentowane, młode artystki to podopieczne pracowni plastycznej Gminnego Centrum Kultury w Pilniku prowadzonej przez Józefa Mikę.

Obie są uczennicami czwartej klasy Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie. Wystawa pozwoliła im zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności, a ta dopisała - przybyli uczniowie wszystkich klas, rodziny adeptek sztuki.

Wernisaż otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogóżu Brygida Małeć. Instruktor Józef Mika przedstawił działalność pracowni, opowiedział jak rozpoczęła się przygoda dziewcząt z malarstwem.

Zosia uczęszcza do pracowni już dwa lata, Agata od roku – to właśnie Zosia ją do tego zainspirowała. Okazało się, że to był dobry wybór, ponieważ szybko polubiła malarstwo i jak widać okazało się, że ma talent i serce do tej dziedziny sztuki.

Wspólnie dziewczęta pokazały niemal trzydzieści prac w technice akrylowej na płótnie. Przeważały pejzaże, ponieważ, jak wspomniał Józef Mika — piękna przyroda gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński jest dla wielu osób ogromną inspiracją.

Pojawiły się też portrety, kwiaty i abstrakcje. Agata i Zosia opowiadały o wybranych obrazach, pokazywały, które są ich ulubionymi, które tematy stanowiły dla nich największe wyzwanie. Odpowiadały też na pytania zainteresowanych koleżanek i kolegów.

Agata i Zosia otrzymały pamiątkowe dyplomy z gratulacjami, a także drobne upominki od dyrektor GCK Pauliny Zdanowicz oraz dyrektor szkoły Brygidy Małeć.

Po wernisażu odbyło się spotkanie z uczniami klasy szóstej, którym instruktor Józef Mika wyjaśniał tajniki perspektywy barwnej. Dzięki wystawie, prace Agaty i Zosi posłużyły jako obrazowe przykłady poruszanych zagadnień.

Organizatorzy wernisażu dziękują dyrektor Brygidzie Małeć za współorganizację wydarzenia, a młodym adeptkom sztuki życzą rozwijania artystycznych talentów i kolejnych sukcesów.
A.P.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5