Tak wyglądał weekend na drogach powiatu

2023-03-13 13:07:24(ost. akt: 2023-03-13 13:24:34)
Kontrola drogowa

Kontrola drogowa

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Marcowa zimowa aura stwarza niebezpieczne warunki na drogach. Służby miały co robić - doszło do licznych wypadków i kolizji. Niestety, mimo apeli, wciąż nie brakuje kierowców na podwójnym gazie.
W piątek, 10 marca około godziny 7:40 na drodze wojewódzkiej nr 593 w okolicy miejscowości Ełdyty Wielkie doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. 24-letni mieszkaniec Miłakowa, kierujący skodą, z nieznanych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i zdarzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka renault, którym kierował 56-latek, mieszkaniec Morąga. Kierujący skodą doznał obrażeń ręki i został przetransportowany karetką do szpitala. Na szczęście odniesione obrażenia okazały się niegroźne. Kierujący byli trzeźwi.

Również w piątek o godzinie 7:50 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Krasickiego doszło do kolizji, której przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 49-letnia kierująca citroenem nie dostosowała prędkości do warunków i najechała na tył pojazdu marki Mercedes, którym kierowała 35-latka. Po chwili w tył citroena uderzyła toyota kierowana przez 47-letnią kobietę. Wszystkie uczestniczki kolizji były trzeźwe i nie odniosły żadnych obrażeń. Kierujące citroenem oraz toyotą zostały pouczone za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tego samego dnia około godziny 8:00 na drodze krajowej nr 51 na wysokości miejscowości Nowosady doszło do dachowania samochodu osobowego. Jak ustalili policjanci 28-latka kierująca osobowym volkswagenem jadąc w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i pojazd dachował. Kobieta jechała sama, była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń. Została pouczona za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W piątek nie zabrakło także nieodpowiedzialnego kierującego, który kierował pod działaniem alkoholu. Po godzinie 12:00 dzielnicowi z Ornety zauważyli kierującego mazdą, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej i szybko poznali przyczynę takiego zachowania. Badanie stanu trzeźwości 31-latka wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym jechał miał urwane lusterko wsteczne oraz niesprawne oświetlenie. Pojazd, którym jechał został przekazany osobie wskazanej. Policjanci ukarali 31-latka mandatem w wysokości 500 złotych za wykroczenie przeciwko przepisom o porządku ruchu na drogach publicznych, zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek, o godzinie 17:35 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Dąbrowskiego doszło do zderzenia skody, którą kierował 88-letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego oraz peugeota, którym kierowała 56-letnia mieszkanka Olsztyna. Kierujący jechali w przeciwnych kierunkach. Kierujący jechali sami, byli trzeźwi. 56-latka została przetransportowana do szpitala, nic nie zagraża jej zdrowiu. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę, 1 marca w Łaniewie policjanci kontrolowali 42-latka kierującego oplem. Pojazd, którym jechał mężczyzna był w stanie technicznym, który zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym z uwagi na widoczny wskaźnik zużycia bieżnika opony. Pojazd nie posiadał również aktualnych badań technicznych, Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz wydali zakaz dalszej jazdy tym samochodem, a także ukarali kierującego mandatem w wysokości 2000 złotych. Pojazd nie posiadał wymaganego wyposażenia, co skutkowało kolejnym mandatem w wysokości 200 złotych. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem pomimo zatrzymanych uprawnień.

W niedzielę, 12 marca przed godziną 10:00 policjanci kontrolowali w Lidzbarku Warmińskim 41-letniego kierującego osobowym volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy a pojazd przekazali osobie wskazanej. Mężczyzna stanie przed sądem za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Również w niedzielę na ul. Spółdzielców w Lidzbarku Warmińskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego kierującego osobową dacią. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u niego ponad 0,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego oraz przekazali samochód osobie wskazanej. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5