Dwa biegi dzień po dniu, czyli Festiwal Biegowy w Lidzbarku Warmińskim

2023-03-07 13:21:48(ost. akt: 2023-03-07 13:29:56)

Autor zdjęcia: M. Misztal

Powoli zbliża się największa impreza biegowa w regionie. Potrwa aż dwa dni. Na początek biegacze wystartują na dystansie 5 km, a najwytrwalsi następnego dnia pobiegną w półmaratonie.
Choć zawody będą organizowane dzień po dniu, nie są one kwalifikowane razem. Są to oddzielne imprezy z oddzielnymi pulami nagród, a łączy je organizacja w Lidzbarku Warmińskim. Pierwszy w ramach obchodów Roku Kopernikańskiego odbędzie się Nocny Bieg Mikołaja Kopernika, który zaplanowano na sobotę, 13 maja. Biegacze będą mieli do pokonania dystans o długości 5 km ulicami Lidzbarka Warmińskiego. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Start i meta będą znajdowały się na deptaku. Bieg główny wystartuje o godzinie 21. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 18.

Następnego dnia, w niedzielę, 14 maja odbędzie się druga edycja Półmaratonu Ślimaka, który połączy Górowo Iławeckie z Lidzbarkiem Warmińskim. W Górowie przed biegiem głównym, który wystartuje o godzinie 12, pobiegną dzieci. Uczestnicy półmaratonu będą mieli do pokonania dystans o długości 21.089 metrów, trasą, która także uzyskała atest PZLA. Bieg zakończy się na deptaku w Lidzbarku Warmińskim, gdzie stanie miasteczko biegowe z punktami gastronomicznymi i występami artystycznymi.

Szczegółowe informacje dotyczące biegów dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.


tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5