Lidzbarczanie wsparli walczącą Ukrainę podczas koncertu

2023-02-07 09:30:00(ost. akt: 2023-02-07 09:56:23)
Angelika Walkiewicz ze swoim zespołem czarowała głosem i wykonaniem utworów muzycznych

Angelika Walkiewicz ze swoim zespołem czarowała głosem i wykonaniem utworów muzycznych

Autor zdjęcia: arch. Angeliki Walkiewicz

Nastrojowo i wzruszająco, tak było w niedzielę 22 stycznia podczas koncertu charytatywnego, który zagrała Angelika Walkiewicz ze swoim zespołem na rzecz walczącej Ukrainy w Hotelu Krasicki. Rozbrzmiały autorskie utwory artystki, znane ballady, a także dwa utwory w języku ukraińskim, w tym rozczulający "Matko moja ja wiem".
Organizatorem wydarzenia był Andrzej Rubacki wraz z Fundacją Dobroczynną Europa z Ukrainą.

W koncercie uczestniczyło blisko sto dwadzieścia osób, głównie mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i okolic. Pokazali, że nie jest im obojętna wojna, która toczy się w sąsiedniej Ukrainie.

Lidzbarczanie otworzyli swoje serca i okazali hojność. Założeniem koncertu była zbiórka funduszy na agregaty prądotwórcze, które będą zakupione i przekazane obrońcom Ukrainy. Podczas koncertu "Wszystkie serca biją tak samo" zebrano 5.480 złotych.

- Zebrana kwota w całości będzie przekazana Fundacji Europa z Ukrainą. Podkreślam, że w całości, ponieważ koszty organizacji koncertu i przyjazdu gości honorowych zostały pokryte przez sponsora — opowiada Andrzej Rubacki.
Koncert patronatem honorowym objął książę Krzysztof Konstanty Radziwiłł, a zaproszeni przez niego goście byli pełni podziwu i uznania.

— Goście, którzy uczestniczyli w koncercie są pozytywnie zaskoczeni, że w małej miejscowości i w tak trudnych czasach mieszkańcy mają szczodre, otwarte serca i chętnie pomagają. Ze swojej strony obiecali dołożyć tysiąc złotych do zebranej kwoty — opowiada Andrzej Rubacki. — Teraz analizowane są oferty i czekamy na odpowiedź od żołnierzy z frontu, aby zakupić agregaty o najodpowiedniejszej wadze i mocy do działań na froncie. Jednocześnie chciałbym przeprosić wszystkie osoby, które mogły lub poczuły się dotknięte z powodu podania nieprawdziwej informacji dotyczącej organizacji koncertu, która się pojawiła.

Składam serdeczne i gorące podziękowania wszystkim, którzy tego dnia byli z nami na koncercie oraz pomogli w jego organizacji. W wyniku nawiązanej współpracy z przybyłymi gośćmi jest pomysł, aby zorganizować w Lidzbarku Warmińskim wystawę kolekcjonera broni białej.

b.d.


Organizator koncertu "Wszystkie serca biją tak samo" Andrzej Rubacki (drugi z lewej) z zaproszonymi gośćmi

Fot. Arch. organizatora


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5