Tak wyglądał weekend na drogach powiatu

2023-01-23 14:49:10(ost. akt: 2023-01-23 15:41:30)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Podczas weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali jednak na miejscu kilku kolizji, które na szczęście okazały się niegroźne dla ich uczestników.
W sobotę, 21 stycznia o godzinie 10:15 na trasie Lidzbark Warmiński – Markajmy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierujący toyotą 27-latek, który podróżował z 58-letnią kobietą, jadąc w kierunku Markajm, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Doprowadziło to do zderzenia się z prawidłowo jadącą z naprzeciwka 46-letnią kierującą osobową toyotą. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1050 zł.

Także w sobotę, około godziny 15:00 na drodze wojewódzkiej nr 507, na trasie Karbowo – Lubomino 29-letnia kierująca osobowym seatem uderzyła w drzewo, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta podróżowała sama, była trzeźwa. Poszkodowaną na miejscu zbadali ratownicy medyczni. Kierująca została pouczona, policjanci z uwagi na uszkodzenia zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

W niedzielę, 22 stycznia rano na trasie Orneta – Pasłęk 51-letni kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

Na drogach jest szczególnie ślisko. Na ubitym śniegu łatwo stracić panowanie nad pojazdem i nie pomogą nawet zimowe opony. Najlepszym sposobem uniknięcia niebezpiecznych sytuacji jest dostosowanie prędkości do warunków, innymi słowy - noga z gazu!

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5