Poszukiwani w rękach policji

2023-01-23 12:07:29(ost. akt: 2023-01-29 16:13:51)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Lidzbarscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kar zastępczych pozbawienia wolności. Przypominają, że jeśli mamy zasądzoną karę grzywny, powinna zostać opłacona w terminie do tego wyznaczonym, inaczej grozi nam areszt.
— Zasądzona kara grzywny po nieopłaceniu zamieniana jest przez sąd na karę zastępczą pozbawienia wolności współmierną do wysokości grzywny. W przypadku niestawiennictwa w zakładzie karnym w celu odbycia kary pozbawienia wolności osoby zyskują status poszukiwanych — wyjaśnia sierż. szt. Beata Szydłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

W czwartek 19 stycznia 2023 r. policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kar zastępczych pozbawienia wolności.

— 60-letni lidzbarczanin dokonał wpłaty zasądzonej grzywny, dzięki czemu został zwolniony do domu — kontynuuje sierż. szt. Beata Szydłowska. — Podobnie było również w przypadku 43-latka, który dokonał wpłaty kary grzywny tego samego dnia. Przypominamy, że zasądzona kara grzywny powinna zostać opłacona w terminie do tego wyznaczonym.
Informacja KPP

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5