Nasi samorządowcy docenieni
2022-11-28 16:04:28(ost. akt: 2022-11-30 12:51:06)
Burmistrz Jacek Wiśniowski został uhonorowany tytułem Laureata Kapituły Plebiscytu na Najpopularniejszego Samorządowca 2022. W tym samym plebiscycie, w swojej kategorii drugie miejsce w regionie zajął starosta Jan Harhaj, starosta lidzbarski. Natomiast burmistrz Ornety Ireneusz Popiel odebrał tytuł Ambasadora Polskiej Strefy Inwestycji.
Kapituła Plebiscytu na Najpopularniejszego Samorządowca 2022 zdecydowała wybrać czterech Laureatów, wśród nich znalazł się burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.
Tym samym tytułem uhonorowano pracę dla samorządu: Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego, Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna oraz Andrzeja Abako, starosty olsztyńskiego.
"Dziękuję wszystkim, którzy wspierają, pomagają i dają energię do działania, a jeśli jest coś nie tak, sugerują szczerze zmiany. W szczególności dziękuję całej Kapitule za docenienie pracy i zaangażowania, bo być wśród tych, którzy zmieniają oblicze województwa, to wielki zaszczyt i odpowiedzialność" — napisał na swoim profilu Facebook Jacek Wiśniowski.
O wielkim sukcesie może też mówić starosta lidzbarski Jan Harhaj, który znalazł się w pierwszej dwójce w swojej kategorii we wspomnianym plebiscycie na Najpopularniejszego Samorządowca 2022. W jego imieniu dyplom odebrał wicestarosta Jarosław Kogut.
Tego dnia świętować mógł także inny samorządowiec z naszego powiatu — burmistrz Ornety Ireneusz Popiel, który otrzymał tytuł Ambasadora Polskiej Strefy Inwestycji, z okazji 25-lecia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Wspomniany jubileusz oraz ogłoszenie wyników plebiscytu na Najpopularniejszego Samorządowca Warmii i Mazur były jednym z punktów programu VI Kongresu Przyszłości w Olsztynie.
Kongres jest platformą wymiany doświadczeń i wiedzy między nauką, biznesem i samorządem. Odbył się w czwartek 24 listopada w murach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Jego podstawowym celem było wspólne poszukiwanie kierunków rozwoju nie tylko dla regionu, ale też całej Polski.
— Jestem zbudowany intelektualnym wymiarem Kongresu, który stworzyło blisko siedemdziesięciu prelegentów biorących udział w ponad dwudziestu panelach — napisał Maciej Matera, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego. — Przybyli do Centrum Konferencyjnego UWM goście pokusili się o niezwykle cenne analizy, syntezy i sformułowali wnioski pozwalające wytyczyć pozytywne cele i kierunki działania. Z punktu widzenia świadomego kształtowania naszej przyszłości opartej na wiedzy, doświadczeniu i optymizmie to nader pouczająca lekcja. Naturalnie Kongres nie doszedłby do skutku bez wydatnego wsparcia naszych partnerów finansowych, którym składam wielkie podziękowania.
Ideą Kongresu Przyszłości jest także pokazanie, że Warmia i Mazury nie muszą kojarzyć się przede wszystkim z naturą. Gunter Verheugen, goszczący na II Kongresie Przyszłości, powiedział: „Posiadacie skarb, który należy – to jest państwa obowiązkiem – przekazać waszym dzieciom, wnukom. Tym skarbem jest natura”.
Wszystko to prawda, ale gorąco wierzę, że Krainę Lasów i Tysiąca Jezior stać również na zrobienie jakościowego skoku w zakresie nowoczesnych technologii, edukacji czy medycyny przyszłości.
Wszystkie dyskusje panelowe VI Kongresu Przyszłości znajdziecie na stronie internetowej „Gazety Olsztyńskiej”: www.gazetaolsztynska.pl.
Dyplom w imieniu starosty lidzbarskiego Jana Harhaja odebrał (drugi z lewej) wicestarosta Jarosław Kogut
Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel otrzymał tytuł Ambasadora Polskiej Strefy Inwestycji
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez