Jesienny turniej kobiet za nami

2022-11-07 17:30:00(ost. akt: 2022-11-07 17:48:56)

Autor zdjęcia: Materiały OSiR

W niedzielę 6 listopada rozegrano kolejny, tym razem, jesienny Turniej w siatkówkę kobiet. Do rywalizacji przystąpiło 10 żeńskich zespołów w trzech grupach. Puchar zdobyła drużyna MKWO Mazury I.
Jak zwykle podczas turnieju siatkówki kobiet nie brakowało emocji. Do rywalizacji o Puchar burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego stanęło 10 drużyn w trzech grupach.

Na uroczystym otwarciu turnieju, który odbył się o godzinie 9.00, był patron rozgrywek poseł Jacek Protas. Po czym panie wyszły na boiska i przez kilka godzin dzielnie toczyły boje o zwycięstwo. Tym razem puchar zdobyła drużyna MKWO Mazury I. Drugie miejsce zdobyły Babeczki z Kętrzyna, a trzecie Rainbow Voley Lidzbark Warmiński.

Warto wspomnieć, że zawodniczki są w różnym wieku i mają też zróżnicowane doświadczenie. Na turniej do Lidzbarka Warmińskiego przyjechały z całego województwa.

Były więc drużyny z Olsztyna, Mrągowa, Kętrzyna, Bartoszyc, Górowa Iławeckiego, ale też z odległego Węgorzewa. No i oczywiście z Lidzbarka Warmińskiego, które, jak zwykle, przygotowały uczestniczkom słodki poczęstunek. W przerwie zawodniczki mogły posilić się także pizzą z lidzbarskiej pizzerii. Nie brakowało też napojów.

Turniej kobiet jest specyficzny, ponieważ na zawody przyjeżdżają często całe rodziny, także z malutkimi dziećmi. Tak było i tym razem, na widowni można było zauważyć tulone niemowlęta.

Turniej jest inicjatywą radnej Agnieszki Serwach, która postanowiła kilka lat temu "odkurzyć" turnieje inicjowane wcześniej przez Gazetę Lidzbarską i pięknie go rozwinęła. Głównym organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim. Kolejny turniej zapewne wiosną.

WYNIKI

1. MKWO Mazury I
2. Babeczki Kętrzyn
3. Rainbow Voley Lidzbark Warmiński
4. Feniks
5. MKWO Mazury II
6. Team Cresovia Górowo Iławeckie
Experyment, KLO Lidzbark Warmiński, Jagiellonka Lidzbark Warmiński oraz Fortunate

— MVP Turnieju została Urszula Złotkowska - MKWO Mazury I
— Najlepiej atakującą zawodniczką turnieju została Alicja Klem - MKWO Mazury I

Sędziowie
Piotr Bazarnik, Tadeusz Czypiński i Bartłomiej Pacholak.
Zabezpieczenie Medyczne - Joannici Lidzbark Warmiński.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5