Pijani i bez uprawnień, czyli weekend na drogach powiatu

2022-10-03 12:44:19(ost. akt: 2022-10-03 12:49:10)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Każdego tygodnia sytuacja się powtarza. Pijani kierowcy to codzienność na naszych drogach. Nie odstraszają wysokie kary, ani sprawy sądowe, a takie lekkomyślne zachowania mogą doprowadzić do tragedii. Gratulujemy obywatelskiej postawy.
W sobotę, 1 października rano w Runowie policjanci zatrzymali do kontroli 64-letniego rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może on kierować pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej, a mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Również w sobotę o godzinie 15:10 na terenie Gminy Lidzbark Warmiński funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego osobowym audi z podpiętą przyczepką. Okazało się, że 36-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast przyczepa nie posiada ubezpieczenia OC. Sporządzona dokumentacja z kontroli trafi do sądu. Pojazd został przekazany osobie wskazanej.

W sobotni wieczór, około godziny 18:30 do lidzbarskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o kierującym, którego styl jazdy wskazywał, że może on kierować samochodem pod wpływem alkoholu. Zgłaszający jechał za osobowym renault, którego kierowca ostatecznie wjechał na parking jednego z supermarketów na terenie Ornety. Przybyli na miejsce policjanci zastali siedzącego w samochodzie 48-latka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 3,3 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Już następnego dnia 48-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Postawa obywatelska zgłaszającego jest godna pochwały. Nie przechodźmy obojętnie widząc kogoś kto swoją nieodpowiedzialnością może zagrażać bezpieczeństwu innych osób.

kpp/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5